clastgreat

Clastgreat itibaren 5600 Reinbach, Avusturya itibaren 5600 Reinbach, Avusturya

Okuyucu Clastgreat itibaren 5600 Reinbach, Avusturya

Clastgreat itibaren 5600 Reinbach, Avusturya

clastgreat

Bu kitabı çok beğendim ama biraz güreşti. Rajaniemi (Fin, kim ismini görünce ilk tahminim değildi) okuyucuyu oldukça karmaşık bir bilim kurgu dünyasının tam ortasına düşürüyor. Burada birçok fizik ve teknoloji var ve onun yarattığı dünyayı anlamanıza yardımcı olacak bilgi parçalarını yakalamak için dikkat etmeniz gerekiyor. Bu kitabı biraz daha zorlaştıran ek bir şey, burada her şeyin açığa çıkmamasıdır - bu bir üçlemenin ilkidir ve güneş sistemindeki farklı grupların tam olarak ne istediği hakkında tam olarak ne olduğu konusunda biraz kafam karıştı ve yap. Üçlemedeki diğer kitapları okumak niyetindeyim ve diğerleri çıktığında bunu tekrar okuyacağım (ve bunun yeniden okuma sırasında biraz daha mantıklı olacağını umuyorum). Rajaniemi kitabına harika fikirler getirdi. Gizliliğin o kadar büyük bir mesele olduğu, hatta hatıraların bile açık anahtar kriptografisine sahip olması, kuantum teknolojisinin kullanımı, insan kişilikleri yüklemesi, otomatikleştirilmiş gardiyanların Hapishanenin İkileminin yinelemelerini yürüttüğü hapishaneler, para birimi gibi zamanlar vb. Fakat şu andan itibaren (arsanın geri kalanı hakkında hiçbir bilgi olmadan), bana biraz Rainbows End'i hatırlatıyor - bu fikirleri taşımaya yardımcı olacak gerçekten harika bir hikayesi olmayan gerçekten harika fikirler tonlarca. Bu nedenle, kitabın özet / ceket metni ilgi çekici geliyorsa ve kemerinizin altında biraz önceki bilim-kurgu okuması varsa, bunun için gidin. Kulağa ilginç geliyorsa ama daha önceki bir bilim kurgu yok ama cesur hissediyorsunuz, o zaman bir şans verebilirsiniz, ama önce biraz daha kolay bir yerden başlamak en iyisi olabilir. Değerlendirme: R, bir miktar güçlü dil (f-kelime), bir miktar PG-13 şiddet ve cinsellik için.

clastgreat

Gizem ve şüphe dolu bu romaya dayanarak, kalp atışı içinde Patricia MacDonald tarafından başka bir kitap alırdım. İyi yazılmış ve kolayca akan hikaye, kimdunitin ipucunu vermedi. Bu hikaye, bu tarzdaki en iyi satan yazarların formülsel kalıplarından yoksun ve sonuç olarak canlandırıcı. Shelby Sloan'ın kızı, kayınvalidesiyle bir yolculukta kayboluyor. Bir kaza mıydı yoksa daha saçma bir şey mi? Görünüşe göre kusursuz yaşamında hangi sırları saklıyordu?

clastgreat

Kitap harika! O gerçekten artık çocukça değil. Entrika başlıyor, onunla birlikte, Snape'in Harry ile olan ilişkisini tekrar gözden geçirmeye başlıyorsun, hatta son kitabına kadar genç sihirbaz hakkındaki gerçekleri bilmiyorsun. Bu kitapta, her anlamda bir yetişkin haline gelir, ona biraz aşık olmaya başlarsınız, ruhun çocuklukta, ergenlikte, okul mevsiminde, en iyisine inandığınızda, arkadaşlığa inandığınızda, bir şeyler ve birileri için umut içinde bulunduğunda. Seni bilmiyorum, ama şahsen, Harry'den sonra, ben hayatla farklı şekilde ilişki kurmaya başladım. Her insanda sonuna kadar iyi bir şey olduğuna inanmaya başladım ve er ya da geç, yaşamda büyük, en önemli bir zafer kazanacak.

clastgreat

Rose Red yüzünü ve vücudunu perdelerin arkasına saklar. Kendisini değil, birkaç güvenilir kişiyi açıkladı: babasını ve aşırı koruyucu Dadı Keçisi Beana adını verdiği bahçıvan. Yalnız dağında sahip olduğu diğer tek arkadaş "hayali" arkadaşı ahşap pamukçuk ve hayallerini işgal eden ve işkence gören kabus arkadaşıdır. İnzivaya çekilmesi, teyzesi kasabanın efsanevi canavarı olan Rose ile birlikte yaz aylarında dağlara çıkan Leo adında genç bir çocuk olarak sona erer. Hem Leo hem de Rose umutsuzca her birinin sağladığı arkadaşlığa ihtiyaç duyuyordu. Dağdaki gerçek tehlike kendini ortaya çıkardığı için birbirlerine ne kadar ihtiyaç duyacaklarını çok az fark ettiler. Aşağıda daha fazlası olsa da, kitaptan sevdiğim bir alıntı var. Bu, eğlendirmeyi seven Leo'nun yeni arkadaşına Rose'a sonun çok üzgün olduğu bir peri masalı olduğunu söylemesi sonrasında gelir. Rose, Leo'ya mutlu bir sonu olmayan bir hikayede ne kadar iyi olduğunu sorar, yanıtı "Belki mutlu bir sonu vardır. En azından aslında tamamlandığında. Yani, bu kısmı üzücü. Ama belki de iyi bir şey yine de gelecek mi? mutlu et. " (s. 40) Genç Leo, bunun kendi yaşam hikayesinde ne kadar doğru olacağını bilmiyordu. Onu seviyorum! Gelecekte Hıristiyan öğretilerine kendilerini daha iyi gösterebilecek hafif tonlar var, ancak bu hikaye hiçbir şekilde sevimsiz değil. Stengl burada ejderhalar, tek boynuzlu atlar, iyi ve kötü, paupers, Prensler, Goblinler ve güzelliklerle çok büyük bir hikaye inşa ediyor. Bence Goldstone Wood serisinden hikayeler sadece daha büyük arsa ortaya çıktıkça daha iyi olacak. Anne Elisabeth Stengl'in Goldstone Wood dizisinin masallarındaki ikinci kitap olan Veiled Rose'u okumaktan çok keyif aldım. İlk kitabı okumamış olsam da, hikayeyi kolayca takip edebildim, ancak sıralı sırada başlasaydım daha fazla derinliğe sahip olacağından eminim. Aslında, yazar en az 6 kitabı planladığını söyledi, bu da bu dünyanın ölçeğinin fark ettiğimden çok daha büyük olduğu anlamına geliyor. Neyse ki, bu kitap neredeyse yalnız kalabilir. Neredeyse ama tam olarak değil. Bu tek macera sarılır, böylece okuyucu asılı kalmaz ve okuyucuyu sadece bu olaylardan daha fazla şey olduğu anlayışıyla bırakır. Üçüncü Kitap: Moonblood Nisan 2012'de yayınlanacak. İnceleme amacıyla bu kitabın bir kopyasını aldım. Kitaptan bir alıntı okumak isterseniz bir link: http: //www.bethanyhouse.com/ME2/Audie ...

clastgreat

Ödünç Alınan Bir Şey'in takibi. Şunu söylemeliyim ki, daha az sevimli, Ödünç Alınan Bir Şey'i takip edin. Bu kitap, yakılmış en iyi arkadaşların bakış açısı ve hayat sonrası ayrılmasıyla nasıl başa çıktığı konusunda yazılmıştır. Sizi almak için şu anda tam olarak ihtiyacınız olan şey gibi görünse de, muhtemelen olmayacak. Ana karakteri sevmek zordur çünkü ilk kitapta, bu arsa satırının çalışması için kötü adam olduğuna inanarak 200 yüz sayfa harcadınız. Ne olduğunu görmek için okuyun, ancak bir tuz tanesi ile alın.

clastgreat

Çok topikal suç hikayesi - zehirlenerek öldürme (birkaç yıl önce Rus diplomatında kullanılan ricin - temel olarak hint yağı vardır); İslami bir kişi tarafından bir futbol stadyumunda bombalama - ancak beklendiği gibi değil. (bir iş ortağının karısına aşık oldu ve yoldan çıkmasını istedi - karısı tarafından teşvik edildi). Yazarın kitaplarından uyarlanan "Wire in the Blood" dizisini izledim. İyi okuma.

clastgreat

Bundan çok etkilendim. Zombi kitap standartları yeni yükseltildi. İlk sahnede Jenni'nin dehşeti musallat oluyor ve seninle kalıyor.

clastgreat

Katherine Fraser, Black Macdonald, Dundrenan'ın varisi James Macdonald'a aşık. Fraser ve Macdonald'ın klanları yüzlerce yıldır düşmanlar ve her iki aile de James ve Katherine arasındaki aşk maçını görmekten mutlu değil. Ama ne James ne de Katherine sevgilerinden vazgeçmek istemiyorlar ve aileleri isteksizce evlilik planlıyorlar. Ancak bir düğün için hazırlıklar yapılırken, 1745 yılında Genç Pretender, Bonnie Prince Charles'ı İskoçya'ya geri getirmek için başka planlar devam ediyor. Bu romanda sevilecek çok şey vardı. Yaklaşık yarım yüzyıl önce yazılmış olmasına rağmen, bu kitap tarihli görünmüyordu. Tarihi detaylar, Prestonpans ve Culloden Savaşlarının açıklamaları canlı ve gerçekçi idi ve Evelyn Anthony'nin yazdığı Clandara'nın kalitesiyle birlikte unutulmaz bir okuma oldu. Ancak, iki kahramanda hayran kalacak çok az şey bulabilirim; Özellikle James, Black Macdonald unvanına layıktı. Ve hikayede çok önemli rolleri olan diğer karakterler çok az bir açıklama ile ortadan kayboldu. İki sevgilinin iklimsel birleşimi koştu ve kısa oldu ve son olarak tatmin edici değildi. Yine de, bu kusurlara rağmen, bu romantik tarihi romanda tadını çıkaracak çok şey vardı.

clastgreat

It started out great, but then about halfway through I began to hate it. I never did finish it, so maybe it got great again. I doubt it.

clastgreat

There is an overwhelming sense of nostalgie and melancholy throughout the entire book. The tone is too sombre for my tastes. The author, in his nineties looks back at his childhood in a small Lancashire village outside Manchester. More specifcally the book is about the invisible wall between the Jews living on one side and the Christians living on the other side. The book starts when the author is four and is centered around his older sister's love for a Christian boy on the other side of the street. The invisible wall between these two groups influences every aspect of their lives. So I ask, is it that invisible? There is so much that unites these two groups. Poverty, number one, and the repurcussions of WW1 and WW2. It is a very intimate portrayal, and oh so sad. The book starts and ends with an utterly beautiful depiction of the village, that you see and hear and smell in all its grime. The sound of the workers' clogs as they go off to work at the mill in the early morning and the reverse sounds as they return home in the evening is the fond recollection I will keep of this book. Nevertheless, the all pervading sense of gloom was too much for me. I feel like shaking them up. Even when something good happens they are not really HAPPY! Please, forget for just an instant the overall gloom. Even at the end, after seeing pending village improvements, poverty remains. And is that wall really torn down? I am not so sure. The tone of the book really does drag you down.