ruhnay

Renee Livesay Livesay itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Renee Livesay Livesay itibaren Texas

Renee Livesay Livesay itibaren Texas

ruhnay

Toplumsal kontrol manifoldu, sapkın ve barbarca sonuçlarla son derece tabakalı bir nüfusun işbirlikçi düşünce dünyalarını zorlamak için ortak bilgiden kaynaklanır ve kontrol sağlar. Yaklaşan yaşlara kendimizden gelen kül ve tozlar hangi en çok istediğimiz veya beklediğimiz olmayabilir. Profesör Eco, bu ortaçağ manastır kütüphanesinde ve mikrokozmosunda belirlenen sürekliliği güçlendirme bilgisini ustaca ve şifreli olarak aydınlatır. Bu, bırakamayacağınız gibi okunması gereken bir hikaye ve hikaye, ilk karşılaştığımdan beri birçok anlam kazandı. Filmi kitaptan sonra da mahvetmemek için bilerek izledim - o da iyi, ama gözden kaçmak ve mükemmeliyetini anlamak için iyi bir kitap gibi bir şey yok. Daha sonra bu kitapla ilgili ruminasyonlarım devam ederken. İspanyolca çalışmayı yan yana okumaya çalışıyorum, kavrayışımı geliştirmek ve sadece dil sevgisi için - kitapta bazı Vulgate Latin var ve İspanyolca'nın dörtte biri Arapça geliyor, bu yüzden ben felsefenin dili keşfetme girişimi sayesinde kadim düşünceden biraz daha fazla uzaklaşacak. Zevk almak!

ruhnay

Sesli kitap olarak okuyun. Okuyucu, bu hikayeyi hayata geçiren mükemmel bir iş çıkarıyor. Veteriner olduğum için vakalarla ilgili bilgiler yabancı değil ve bir vakanın hikayesini anlatmanın Dr. Trout'un anlattığı diğer hikayelere nasıl yol açtığını anlıyorum. Gerçekten, "hayatta bir gün böyle". Örneğin, bir GDV gördüğünüz her seferinde önceki benzer durumlarınızın tüm başarısızlıklarını hemen yansıtırsınız ve bundan sonraki başarıları tekrar gözden geçirirsiniz. Bir sonraki davada daha iyisini yapmak için her vakadan öğrendiklerinizi anında yansıtırsınız. Ayrıca, kitaptaki büyük açıklamadan önce hasta sinyalini duymak ve tanı koymak da çok zevkli. Bence her evcil hayvan sahibi duygusal ve entelektüel olarak vergilendiren bir mesleğin ne olduğunu anlamak için bu kitabı okumalı. Trout, kitap boyunca veterinerlik mesleğinde tükenmişliğin nedenlerini nazikçe ele alıyor. Ayrıca bir günde gördüğümüz tüm delilik ve kaosu da geçer. Veterinerinizin size söylemek istediği şeyleri söylüyor ama iletişim kurma cesareti yok. Sonuçta bu hayvan severler için bir kitap. Evcil hayvanınızın "sadece bir köpek / kedi" olduğunu düşünüyorsanız, bu hikaye sizin için değildir. Birçok yorumcu bu hikayelerin inanılmaz veya trajik olduğunu hissetti. İşte büyük haber, gün boyu özel veteriner klinikleri ve eğitim hastanelerinde olan tam olarak budur. Bir cerrah, yerleşik, stajyer, bir hastanın bu vakaların her biriyle aynı anda dönmesini yönetebilir, tıbbi planlarını görmek, bu sahiplerle iletişim kurmak, bu ameliyatlarda olmak, radyolojide olmak, özel prosedürlerde, grafik yazma, tedavi planları yapma, araştırmaları üzerinde çalışma, kurullar için çalışma. Bu kitabın gerçekçi olmadığını veya inanılmaz olduğunu söylemek, yazılması için harika bir nedendir. Bir sevk hastanesinde hayat tam olarak böyle. Bu vakaların trajedisinden bahsetmişken, cerrahlar en zor vakaları görüyorlar çünkü onlar bizim genel pratisyenlerin kapsamı dışında. En yüksek riskli vakaları görürler, aynı zamanda büyük ödülleri de görürler. Aynı zamanda, daha az doktor hasta zamanından ziyade, aynı ekipmanı, daha fazla yükü ve daha fazlasını kullanmasına rağmen insan sağlık bakımının maliyetinin 1 / 10'u ila 1 / 4'ü için yaparlar!

ruhnay

Bu kitabı Time Magazine için birkaç yıl önce inceledim. Sanırım içinde "çişler" kelimesini kullandım. Her neyse, kitap "Kadınlar Her Şeyi Yapamaz" hikayelerinden biridir. Ana karakter, bir çocuğu olan bir finansçıdır ve her şey cehenneme gider. Çığır açıcı değil, ama hikayenin aşırı ahlakçı olmadan iyi anlatıldığını düşündüm.

ruhnay

Haziran 2011 kitap kulübüne başladı. 1. veya 2. bölümü beğendim ama diğer kitaplar tarafından kaldırıldı. Geri dönebilir ve bitirmeyebilir.