alfadhlee

Alfad Hlee Hlee itibaren Non Rang, Mueang Roi Et District, Roi Et, Tayland itibaren Non Rang, Mueang Roi Et District, Roi Et, Tayland

Okuyucu Alfad Hlee Hlee itibaren Non Rang, Mueang Roi Et District, Roi Et, Tayland

Alfad Hlee Hlee itibaren Non Rang, Mueang Roi Et District, Roi Et, Tayland

alfadhlee

Oprah'ın Kitap Kulübüne bir miktar kredi vermeliyim çünkü seçilen kitaplar oldukça etkileyici, etkileyici kitaplar olma eğilimindedir. Ya da en azından gerçekten iyi okumalar. Gap Creek kesinlikle bu gerçekten iyi okumalardan biriydi. Benim için de kısa, hızlı bir okuma oldu. Cuma gecesi başladı, ertesi gece onunla yapıldı. Kitap, on yedi yaşından çok daha yaşlı görünen çok katmanlı bir karakter olan Julie Richards nee Harmon tarafından yönetiliyor. Şikayet, sıkı çalışma olmadan çalışır ve çoğunlukla ona yaşamın verdiği şeyi kabul eder. Ama aynı zamanda endişelenir ve üzülür ve şeyler hakkında naiftir. O genç ama yaşlı, onu gerçek yapan bir şey. Bir yıl boyunca gerçekleşen kitaba rağmen, Julie bir yaşta ve hayatında çok fazla büyümenin gerçekleşebileceği bir değişim geçiriyor. Ve öyle. Onu sadece yeni hayatına ayak uydurmakla kalmıyor, aynı zamanda onunla eşleşecek şekilde büyütüyoruz. İlk başta yazılması, Julie'nin bakış açısıyla, zaman zaman eğitimsiz olarak ortaya çıkabilen yüzyılın Güney konuşmasında yazılması biraz zor. Ayrıca, ağaçların kesilmesi ve bir domuzun kasaplanması ve hazırlanması, ortalama okuyucunun bilgi ve konfor bölgesinin tamamen dışında olan şeyler hakkında da konuşuluyor. Morgan, okuyucunun her şeyi resimleyebileceği doğal bir rahatlıkla anlatıyor. Aslında sizi kitabın içine çeken derinlikli tanımları. Akşam yemeği yerken her şeyi, her türlü duyguyu, görüntüyü, dokunmayı, sesi, hatta tadı yazar. Julie ile gözlemlemenize izin verilmiyor, her şeyi deneyimlemesinin hemen yanındasınız. Kitabı övecek çok fazla şey yok, eleştirilecek çok şey yok. Gerçekten iyi bir okumaydı: benzersiz, iyi yazılmış ve eğlenceli.

alfadhlee

Bu kitaba gerçekten bayılıyorum. Atticus birinci sınıf (silahlar ve devlet okulları hakkındaki görüşüne gerçekten katılmıyorum). Parselin perspektifi ve yavaş çözülmesi, hikayenin en iyisi olduğunu anlatmaktır.

alfadhlee

Gizem değil, Britanya'daki saf Zimbabwe noir (edebi olarak adlandırılmasını beklesem de), bu oldukça sıra dışı bir şeydi. İnsanların konuştuğu şekilde akan ve zıplayan dil ve İngilizce olarak ödünç ve yeniden keşfedilen dil olarak bulabileceğiniz ritimlerle Chikwava, onlara düzgün caz sayıları döndürüyor. Ama karanlık karanlıkta gizleniyor; sadece yavaş yavaş ne tür bir araya getirirsiniz. Yeni gelen göçmenin, banalın acımasız hayatı ve yine de tamamen ürpertici bazen okuyamadım. Her şey patladığında ve parçaları gökten düşmeye başladığında neredeyse bir rahatlama oldu.

alfadhlee

I liked it -- found it very powerful and a good example of how things that happen in our childhood effect us all our lives. Though, thankfully, this is fiction, I don't think it's too far from some of the truths children live every day.