joannetierney

Joanne Tierney Tierney itibaren Aglionby, Carlisle, Cumbria CA4, İngiltere itibaren Aglionby, Carlisle, Cumbria CA4, İngiltere

Okuyucu Joanne Tierney Tierney itibaren Aglionby, Carlisle, Cumbria CA4, İngiltere

Joanne Tierney Tierney itibaren Aglionby, Carlisle, Cumbria CA4, İngiltere

joannetierney

Moorcock, Howard ve Tolkien'in inşa ettiği yüksek duvarları yıkarak kendisini fantazi asili olarak gösterdi. O, bu romantizmlerden herhangi birinde romantizm eksikliğinin iyi konuşulan ve düşünceli bir eleştirmenidir, ancak Gloriana'nın mahkemesindeki aşk sade bir şey değildir. İnovasyonun 'sola komşunuzu görmek için düz bir yürüyüşe ve sağa doğru komşunuzu kavisli ve dolayısıyla kendi köşegen yapmaktan' 'nasıl olmadığına dair hoş bir Quentin Crisp alıntısı var, kontrarinitenin anası olmadığını söylemek için yeterli icat. Moorcock'un Elric'i birçok yönden tersine yazılmıştı; daha önce gelen fantezinin antitezi olmak. Bununla birlikte, Moorcock, çoğu açıdan, kısaltılmış bir Elizabethan'ın Peake'nin Gormenghast kitaplarını (tesadüfen, girişiyle Crisp'in teklifinin kaynağı olan) okuduğu gibi okuyan Gloriana'da aksine değildir. Gloriana, highfalutin Moorcock hayranları tarafından belki de onun en dikkat çekici ve orijinal çalışması olarak kabul edilir. Kesinlikle hiçbir şekilde Fantezi türü değildir ve karakterlerle empati kurmak kolay olmasa da, kesinlikle dayanaklı arketipler için onları kızdırmak zorunda kalmazsınız. Aynı aptal klişelere dayanmasalar da, hemen hemen tek boyutlu ve değişmezler. Kitap gerçekten erotik bir Peake yeniden yazımı kadar bir şey değil, ama Moorcock'un Peake'yi uyandırmak için gereken geniş zekası yok. Yeniden canlandırmadan daha çok taklit bir taklittir. Bununla birlikte, tam olarak yapmaya çalıştıkları şey bu olsa bile, Peake ile herhangi bir karşılaştırma yapmak için yetenekli bir yazar gerekir. Kitap size 'seraglio' kelimesini de öğretecek; gelecekte, umarım 'odalisque' ile aynı cümlede gittikçe daha fazla kullanılması gerektiğini umuyorum. Fantezi Kitap Önerilerim

joannetierney

Bu fantastik bir kitap ve gerçekten Müslüman toplumun / ümmetin çeşitliliğini gösteriyor. Bunu kabul edilebilir kılmak için hiçbir Rochester ile Müslüman "Jane Eyre" ile karşılaştırabilirim. Yani feminist, eğlenceli ve gerçekten eğitici. Öğrencilerim bunu biraz fazla garip ve uzun buldular. Ama Viktorya tarzı romanlar, uzun ve tatlı hoşlanıyorsanız o zaman bu mükemmel!

joannetierney

Oldukça iyi. Nasıl inşa edildiğini sevdim ve topluluğun topu ateşlemeye karıştığını gösterdim. Ayrıca eğlenceli resimler!

joannetierney

Bu kitabı gerçekten sevmedim. Çok yavaştı. Sanırım Stephen, Korku türünü yazmak konusunda pek iyi değil.

joannetierney

Bill ve arkadaşı Stephen Katz, AT'nin bazı kısımlarında yürüyüş yapıyor. İyi yazılmış.

joannetierney

“Uh-oh” ifadesinin tekrarı ile bu çok basit kitap, seyirciyi karışıklıklar ve günlük rutinlerde aksiliklerle ilgili harika bir örnekle yakalar. Genç dinleyiciler öykülerin nasıl işlediğine tanıtılıyor ve bu neredeyse kelimesiz kitaplar bakım veren kişiye bu hikayeyi genişletme fırsatı veriyor. Dağınık Eğlence! Erken Okuryazarlık Becerileri: Anlatı Becerileri Fonolojik Farkındalık Baskı Farkındalığı Baskı Motivasyonu

joannetierney

Bu 4 serisinin son kitabı. Bu seni güldürecek ve ağlatacak! Arka kapaktan: "Kanser, bu kadar yıkıcı bir etkiye sahip bir şey için kısa bir kelimedir. Tanrı neden Sylvia Bryan'a saldırmasına izin versin ki - ve neden şimdi, Nikaragua'daki misyonu böyle bir meyve ve beset taşıyorsa Sylvia'ya göre, cerrahi ve kemoterapinin yıkımları mücadelenin sadece bir parçası ... Sorular, duygusal ayaklanma ve hepsinden öte derin bir arzu var: Tanrı'nın hastalığını kullanacağı ve yücelteceği Cedar Circle'ın arkadaşları Sylvia ve kocasına sevgi ve destek verdikçe, Tanrı iş başında, kalpleri örüyor, hayatları şekillendiriyor ve değiştiriyor ve bu acı ve üzüntü mevsiminden, öngörülemeyen, neşeli ve kalıcı. "

joannetierney

Gerilim hikayelerini okumak ve sonunda ne olacağını bilmemek eğlencelidir.

joannetierney

Bu kitabı, dünyayı algılama şeklimde en etkili olana değer verebilirim. Tarihi, insanlığı ve "dünyanın çalışma şeklini" görme biçimimi değiştirdi. Diamond'ın argümanları mantıklı ve tezini iyice açıklıyor gibi görünüyor. Hala bu günlerde okuduğum şeyleri düşünüyorum.

joannetierney

harika, çok meraklı, tarih hakkında daha fazla okumak istiyorum (özellikle alternatif versiyonlar :-))

joannetierney

An okay book. Not exactly the most mind-blowing thing I've ever read, but decently structured and characterized. It tackles a difficult subject with relative grace, but some points are driven home in heavy-handed fashion and some characters never reach the level of definition that Aibileen, Skeeter and Minny do. I also found it a little suspicious that no one had a problem with Skeeter blatantly stealing Treelore's idea for a book. Awkward.