gi4452

Grzegorz Iwanicki Iwanicki itibaren Günbalı Köyü, 63000 Günbalı Köyü/Şanlıurfa Merkez/Şanlıurfa, Türkiye itibaren Günbalı Köyü, 63000 Günbalı Köyü/Şanlıurfa Merkez/Şanlıurfa, Türkiye

Okuyucu Grzegorz Iwanicki Iwanicki itibaren Günbalı Köyü, 63000 Günbalı Köyü/Şanlıurfa Merkez/Şanlıurfa, Türkiye

Grzegorz Iwanicki Iwanicki itibaren Günbalı Köyü, 63000 Günbalı Köyü/Şanlıurfa Merkez/Şanlıurfa, Türkiye

gi4452

Bu kitap pek çok farklı şeyle ilgili, ama çoğunlukla hayatla ilgili. Okumak için çok eğlenceli olan ve genel olarak hayata sevimsiz, iyimser bir bakışla (sevimsiz olmadan) bir kızın yolculuğunun hikayesi. Charlotte her zaman okulda üstün yetenekli ve yetenekli programlara katılmıştır. Okuma ve yazmada mükemmeldir ... ancak sayılara gelince bir öğrenme özürü teşhisi konur. Charlotte, Shady Groves okuluna geçtiğinde, bu nedenle normal yetenekli programlarına giremez. Şimdi korkutucu - gölgeli okulunu, gülünç derecede kolay sınıflarını ve babasından imkansız beklentilerin ağırlığı ile yaşaması gerekiyor. Charlotte'un eğitim ve öğrenme özürü romanı çerçeveleyebilir, ancak bu sadece okul hakkında bir kitap değildir. Aslında, gerçekten okulla ilgili değil. Bu öğrenme ile ilgili, evet, ama yaşam deneyimlerinden öğrenme. Charlotte Amanda (A.K.A Girl Wonder) ile ilgilendiğinde, “içeride” kalması için gereken her şeyle savaşacak. "Doğru" grupla takılıyor, dokunulmaz zengin ve popüler .... ama belki "doğru" grup daha yanlış. Charlotte kendini uyuşturucu, seks ve tartışma ekibi ile denemeler yapıyor mu? Bu konuda da kafası karışık. Alt satırda, bu hikaye kaçırmak istemediğiniz harika bir yolculuk. Bu kitabın bu kadar dokunaklı, sevecen, üzgün ve komik olmasını beklemiyordum. O kadar çok farklı derinlik seviyesine sahipti ki, bunu şimdiye kadar ilişkilendirebilirdim. Aile draması, ilk aşk, uyuşturucu, ebeveyn baskısı, başarısızlık, öğrenme güçlüğü ve çok daha fazlası gibi zor konularla ilgilenir. Bu roman gerçekten hayat dolu. Dünyalar öylesine hayat dolu ki hikaye tüketiyor. Bilim kurgu ve fanteziyi seven birinden, büyük bir çağdaş bulmak büyük bir şeydir. Bu romanı ikinci bir düşünce olmadan tavsiye ederim. Oku onu.

gi4452

When I first finished this book, I was speechless (which is rare for me). I stumbled upon this novel while in a bookstore in Canada and thought that the premise was interesting so I bought a copy. I had no idea how impressive such a slim book could be. I rarely keep books after I finish reading them, however, this book will have a permanent place on my bookshelf for future re-readings and re-re-readings. Author Mariam Baillie tells the story of Miriam, a public librarian in the city of Toronto. Miriam tells her personal and work story through about 140 "incident reports" in which she records her interactions with patrons. Some of the incidents are humorous while others are disturbing or heart-warming. As the novel progresses, Miriam begins recording certain "incidents" in her personal life and the reader gets a glimpse into Miriam as a person. Miriam's reports are fragmented, which is symbolic of human interactions in today's cities. Despite the situation, every entry is beautifully written and poetic. A reader could easily fly through this novel in a matter of hours but a true lover of literature will want to savor each of these "reports" and look forward to a second and third read. www.iamliteraryaddicted.blogspot.com

gi4452

I really really liked the beginning, but towards the end it was kinda cheesy. The dialog between Alex and Willow after they fell in lurve was awkward and stilted.

gi4452

I listened to this one and it was really enjoyable, I got through it in a couple of days. The reviews made my mouth water and I can't wait to try out some of the recipes. Her transformations into different characters got a little old after a while, but the food descriptions made up for it.