minnfoodphoto

Joel Butkowski Butkowski itibaren Willroth, Almanya itibaren Willroth, Almanya

Okuyucu Joel Butkowski Butkowski itibaren Willroth, Almanya

Joel Butkowski Butkowski itibaren Willroth, Almanya

minnfoodphoto

Aslında bu kitabı çok beğendim. Canlandırıcı, kolay ve diğer kentsel fantezilerin denizi arasında unutulmaz olmak biraz farklı. Dru kesinlikle tekme kahraman değil. Fiziksel olarak sihirle çalışabilmek dışında ortalama bir insandır. Kolayca dövülür ve incinir ve normal bir insanın geri çekildiği koşullarda devam etmek için kararlılığına saygı duymalısınız. Hoş bir espri anlayışı var, Alex'le, isteksiz ortağıyla ya da sersem gözlemleriyle okuduğunu görmek bir zevk. Bu kitabı gerçekten benzersiz kılan, New Orleans'ın zengin, otantik atmosferi - dumanlı, küstah ve baharatlı, aksanlarla ağır, farklı geçmiş ve inançlarla dolu. New Orleans, Katrina'nın okunmasından hemen sonra zor, ancak daha önce UF'de karşılaşmadığım bir ortam ve Suzanne Johnson gerçekten hayata geçiriyor. Diğer Dünya'da yaşayan ve bazen dünyamızdaki çatlaklar ve portallardan geçerek kaybolan tüm doğaüstü fikirleri de sevdim. Nöbetçiler bunun için buradalar - onları ötesine geri göndermek için. Geçmişten ünlü bir korsan olan Jean Lafitte, Royal Street'te yer alan bu doğaüstü varlıklardan biridir ve onun bir isyan olduğunu söylemeliyim. Arsada önemli bir rol oynayan gerçekten büyük ikincil karakter, kötü adamdan beklenmedik bir müttefike dönüşüyor ve gelecekteki kitaplarda daha fazlasını görmeyi dört gözle bekliyorum. Elbette bazı dezavantajları var. DJ'in ortağı Alex, benim için fazla bir şey yapmadı, kardeşi bile daha güzel ve daha fazla karaktere sahipti. Tüm deneyimleriyle Gerry de biraz hayal kırıklığı yarattı, çünkü gözlerinin önünde neyin doğru olduğunu göremiyordu. Aksi takdirde Royal Street'i Adrian Phoenix'in Hoodoo serisinin ve Ilona Andrews'un The Edge serisinin tüm hayranlarına tavsiye ederim.

minnfoodphoto

Bu kitap inanılmaz. Okurken çok eğlendim. İkinci kez tekrar okudum. Hayalleri gerçeğe tercih edeceğini düşünen herkes bu kitabı sevecektir.

minnfoodphoto

One of my favorite books ever, ever, ever! This was one of our cousins book club selections and I'm so glad we read it. The story was fascinating and taught me things I didn't know about WW2. For starters, I didn't realize that Guernsey was occupied during the war. The characters in this story were developed through their letters which moved the story along in a delightful way. I loved the way the story came to life through the individual voices in the letters. These individuals were brought together by the sudden formation of the literary society which turned out to be a unifying and helpful diversionary activity that helped these lovable characters through a terrible time in history. A book written by an aunt and her niece that is captivating and heart-wrenching and beautifully told. Just a few of the reasons this book is one of my favorites. ---------------- Hey, I just found this review I wrote when I first finished the book in 2009: I love this book! Told through letters between the characters, it took me a number of pages to sort out the who's who, but that was nearly as mentally stimulating as watching the story unfold throughout the intricately woven story. Interestingly enough, I hadn't really thought much about the Channel Islands during WWII and found myself looking up historical info about the time period once again. Thinking I was in the midst of a sweet, nostalgic story, I was surprised to find myself deeply entrenched in the horrors of Nazi occupation, wishing these gentle souls did not have to face such inhumanity. So very much like the real tragedy of the time. You know you have read a wonderful book when you get to the end and find yourself wishing you could read more about the quirky, endearing and sometimes tragic characters. And what reader wouldn't love a book about letters and reading bringing people together, especially during hard times. I'm definitely adding this book to my favorites list.

minnfoodphoto

I enjoyed the book-- accessible, with useful lessons in focusing on the moment. However, any time a man tries to tell me what menstruation and PMS are and should be like, I just want to tie him down and bleed on him for a while.