sensda

Zhihua Chen Chen itibaren Szczyrk, Polonya itibaren Szczyrk, Polonya

Okuyucu Zhihua Chen Chen itibaren Szczyrk, Polonya

Zhihua Chen Chen itibaren Szczyrk, Polonya

sensda

HH Holmes, Amerika'nın ilk seri katil medya hissi olan Herman Webster Mudgett'ın sıkça kullanılan takma adıydı: "Şehir [Chicago] [Holmes] 'u etkiledi, daha sonra şaşırtıcıydı, çünkü kural olarak onu hiçbir şey etkilemedi. dikkatini, hareketli nesnelerin bir amfibiyenin dikkatini çekme biçiminde yakaladı: önce yakınlık kaydı gibi bir makine, daha sonra değerin hesaplanması ve son olarak hareketsiz hareket etme veya kalma kararı. " (37) "... Belknap [Holmes'un 2. karısının büyük amcası] ... Holmes ile tam bir gün geçirme fikrini beğenmedi. Holmes büyüleyici ve zarifti, ama onun hakkında bir şey Belknap'ı tedirgin etti. Gerçekten de, önümüzdeki birkaç on yıl boyunca uzaylılar [psikiyatristler için orijinal terim] ve onların halefleri, Holmes gibi erkekler hakkında sıcak ve kederli görünmelerine neden olabilecek herhangi bir hassasiyetle kendilerini tanımlamakta zorlanıyorlardı. İnsanlığın bazı önemli unsurlarının eksik olduğu belirsiz bir duyguyu telgraf edin: İlk başta uzaylılar bu durumu 'ahlaki delilik' ve bozukluğu 'ahlaki imbeciller' olarak tanımlayanlar olarak tanımladılar. Daha sonra, William Stead'in PALL MALL GAZETTE'de yalın basında kullanılan 'psikopat' terimini kabul ettiler ve bunu 'yeni bir hastalık' olarak tanımladılar ve 'Kendi kişisinin ve kendi çıkarlarının yanında hiçbir şey kutsal değil psikopat için. ' Yarım asır sonra, HIDEY Cleckley prototip psikopatı 'insan kişiliğini mükemmel bir şekilde taklit edebilen ustaca yapılmış bir refleks makinesi olarak nitelendirdi. ve normal bir insan, onu klinik bir ortamda inceleyen hiç kimsenin, neden ya da nasıl gerçek olmadığını bilimsel ya da nesnel olarak gösteremeyeceğini söyledi. ' Bozukluğun bu en saf biçimini sergileyen insanlar, psikiyatrinin jargonunda 'Cleckley' psikopatları olarak bilinirdi. (87-88)

sensda

İyi eğlenceler okuyun!

sensda

Gostei muito de ler este livro. Um livro que foca a importância da amizade e da esperança, numa história que nos prende pelo mistério.

sensda

This book is classic Pratchett- and, though it's listed as "Young Adult" fiction, it isn't lacking his classic seamless narration and witticisms. Anyhow- a good ol' female protagonist who is allowed to consider concepts far beyond her years as she's a witch. I mean, writing a book about an ordinary 9-year-old would be incredibly mundane wouldn't it? Things generally ensue- seems there's some touching upon social issues as is generally featured in his books, but in a slightly less sarcastic manner. Also, there seems a little less than normal (perhaps due to the readers the novel is supposedly aimed towards). Overall, a good read- easier to get if you've read the book that comes before.

sensda

Incredibly poignant illustration of the life of a man fully devoted to God. In the face of perilous circumstances, Bonhoeffer relied completely on his relationship with Christ and believed in the calling Christ had placed on his life. This book also offers another dramatic glimpse at the extraordinary potential humanity has to love one another in the throws of turmoil. Yet at the same time, Metaxes captures the depravity humanity can revert to when one group of people believes in/rationalizes their superiority over another. I highly recommend this biography.