wayneriou

Carmen Gao Gao itibaren Saint-Julien-de-Coppel, Fransa itibaren Saint-Julien-de-Coppel, Fransa

Okuyucu Carmen Gao Gao itibaren Saint-Julien-de-Coppel, Fransa

Carmen Gao Gao itibaren Saint-Julien-de-Coppel, Fransa

wayneriou

spoiler uyarısı Yerel kütüphane, çocuk grafik romanlarıyla bu dosyaya sahiptir. Birinci sınıf küçük bir çocuğun hayatında bir yıl hakkında bir hikaye. Annesi bilmediği nedenlerle etrafta değil. Babam mutsuz, çocuk dadılar tarafından yetiştiriliyor ve yaşlı insanlar ona "fakir çocuk" diyorlar. Komşusu, ondan iki veya üç yaş büyük bir kız kartpostalları okuyor ve annelerinden olduklarını söylüyor. Kitabın sonunda çocuklar kavga ediyor ve kız ona Noel Baba'nın olmadığını ve annesinin öldüğünü söylüyor. Noel Baba bir sahtekarlık olduğu için artık annesine inanmıyor. Sonu anlamıyorum.

wayneriou

Chicago Worlds Fuarı ve ünlü seri katil Dr. H.H. Holmes etrafında toplanan oldukça iyi bir kitap. O zaman ve bugün gördüğümüz fuarda ortaya çıkan her şeyi (Krem Buğday, Dönme Dolap, Oryantal dans, vb.) Hakkında çok şey öğrendim. zaman içinde yapıların inşası için üstesinden gelinmesi gereken engeller ve örgütler vardı.

wayneriou

Sanırım Esther'in kalbini kırmadan Bell Jar'ı okumak imkansız. Bu roman sadece depresyondan hasta birinin zihnine yoğun bir bakış değil, aynı zamanda okuyucularında şefkatin bir uygulayıcısıdır. Bu romanı seviyorum, muhtemelen okunması en zor olanlardan biri olsa da. Esther öyle bir parçan olur ki bazen depresyonu okuyucuya da yatmış gibi görünür. Sadece inanılmaz derecede önemli bir sosyal değerle yazılmış.

wayneriou

Though I had reservations about parts of this book, I found my eyes opened to Race analysis as I had never thought about it before growing up as a white middle class kid. It changed the way I look at a lot of the world around me.

wayneriou

I'm a great fan of Oshinky's history of Parchman Farm ("Worse Than Slavery"), but the first few chapters of this medical history are as leaden as an iron lung. Still, I'm sticking with it: Maybe FDR will walk again!