alexandra06

itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu itibaren Texas

itibaren Texas

alexandra06

Küba'ya ilginç bir bakıştı, özellikle de temel tarihin yanı sıra, bu konuda çok fazla şey bilmiyorum. Benim için en ilginç kısım, çocukluğundan yazar olarak kariyerine giden yoldu. Cinsel istismarlardan daha azıyla yapabilirdim, ama ne yapabilirsin ... haha. Bazı kurgu eserlerini okumak istiyorum.

alexandra06

Bu bir otobiyografi gibi okundu; Doyle, kahramanın kafasına o kadar uzaktı. Drama birkaç çentik yukarı çekildiği zamana kadar, parçalanmış, parçalayıcı ve detaylarla dolu. Acı verici okuma, yoğun ve çok tüketen. Vay be nasıl iş.

alexandra06

Başka bir eğlenceli, öngörülebilir, sevimsiz aşk hikayesi / gizemi. Yıllar önce annemden ödünç aldığım kitapların arasından geçmeye çalışıyorum ...

alexandra06

Oh Man, Neden her zaman bir klasiği incelerken sorun yaşıyorum? Belki de çok fazla insan tarafından onlar hakkında çok şey söylendi. Belki de onlar hakkında ne düşündüğümü söyleyerek onlara adalet yapabileceğimi hissetmiyorum. Benim için zor. Şimdi her zaman kitap inceleyen bazı insanların klasikleri neden "gözden geçirmediğini" anlayabiliyorum. Bu kitap hakkında söyleyebileceğim tek şey onu çok sevdim ... Genellikle klasikleri okumak için emerim, orada en çok sevilenlerden bazılarını okumaya çalıştım ve onlara dayanamadım. Ama bu inanılmazdı! Sunulan karanlık atmosferi çok beğendim, Muhtemelen yapmam gereken şey, Gurur ve Önyargı gibi romantizm yerine karanlık, esprili klasiklerden bazılarını okumak. Hikaye baştan beri bana tanıdık geliyordu, ama tüm detayları bilmiyordum, bu yüzden bunu okurken mükemmel bir şekilde okudum. Yavaş hareket eden arsada bile hiç sıkılmadım. Karakterler çok ilginç. Dorian'ın zamanla nasıl bu kadar kötülüğe, gençliğinin ve güzelliğinin altında ne kadar saklanabileceğini bildiğine inanamıyorum. Lord Henry, garip fikirleriyle çok kurnaz görünen (veya görünmek isteyen) biriydi ama Dorian'ın haline gelmesine yardımcı oldu. Ve bu konuda, gerçekten garip bulduğum bir şey, Dorian'ın yaptığı her şeyin bir başkasının hatası yüzünden olduğuna nasıl inandığı. Örneğin, her şeyin başladığını söyledi çünkü Basil, güzelliğini görebildiği portreyi boyadı ve böylece boşa çıktı. Gençliği ve güzelliğini kaybetmekten korkmaya başladığını söyledi çünkü Lord Henry aklına bir olasılık getirdi ve bu da onu bu dileği yapmaya itti. Bence Dorian, zihninde, eylemleri için suçlanacağını hiç düşünmedi, birçok insana korkunç şeyler yaptığını biliyordu, ama her zaman her şeyin diğerlerinin eylemlerinin sonucu olduğunu düşündü, ama kendi başına değil. Bu, bazı insanların aynı akıl yürütmeye nasıl sahip olabileceğini merak ediyor, yanlış bir şey yaptığını bilerek, herhangi bir utanç ya da pişmanlık duymadıklarını biliyor, çünkü birisinin yaptığı bir şeyin sonucu olarak bunu yaptılar. Böylece kendilerini suçlulardan ziyade kurban olarak görürler ve eylemlerinin haklı olduğunu düşünürler. Ancak yine de Dorian, portresine grafiksel olarak bu kadar yansıtıldığını göremedi, hatta bir cinayetin kanını ve kötü ifadesini bile görebiliyordu. Bu durumda olabilecek insanlar, onları bu kadar açık bir şekilde rahatsız ediyorlar, elbette kendilerini görüyorlar, ancak bunun normal yaşın seyri olduğunu düşünüyorlar. Sonunda, bu Dorian'la olumsuz geçti. Sonu sevdim. Genel olarak, bu inanılmaz bir okuma ve gerçek bir klasik olduğunu düşünüyorum.

alexandra06

In this book Darren starts to get to know about his powers and the ranks of the vampires. Also Darren starts to meet new people and learns more about his powers and how they work. Another thing is that Darren is unsure about drinking blood. I could connect to this book because Darren was unsure of his powers and the new world, i was also unsure and scared of the new world when i was like 6 and did not know what to do with my body. I gave this book a 5 because the conflicts feels real to other people conflicts and makes you thinks what happens next. Another thing is it had a lot of action to go with the book.