javiergdesign

Javier Garcia Garcia itibaren Mikyčiai 67206, Litvanya itibaren Mikyčiai 67206, Litvanya

Okuyucu Javier Garcia Garcia itibaren Mikyčiai 67206, Litvanya

Javier Garcia Garcia itibaren Mikyčiai 67206, Litvanya

javiergdesign

Ah Bartleby! Ah insanlık!

javiergdesign

Sharp Objects bana Heidi Julavits’in Büyünün Kullanımını hatırlatıyor, daha iyi ya da kötü. Büyüleyici (bir oturuşta, herky-sarsıntılı bir yazı stiline alıştıktan sonra okudum) henüz devam ederken, bazen yazarın gerçekten brüt / Gotik hikayesine iltifat olarak, biraz kıvrıldım ve bazen Gotik için ulaşmaya çalışıyor gibi görünen ve sadece brüt uğruna ulaşan brütlükten rahatsızlık duyuyoruz. Okuduktan sonra Flynn ve ilgi alanları hakkında daha fazla şey okumak için derhal İnterwebs'e gittim. Flynn'in sosyopat olan küçük kızların karanlık tarafını keşfetmek istediğini anlıyorum; ayrıca zalimce (tam anlamıyla, kelimenin tam anlamıyla dahil) davranışın doğuştan mı yoksa işlevsiz ilişkiler yoluyla mı yaratıldığı konusundaki tartışmalara değiniyor. Bence toplumun uber-kadınsı yapıya bağlı olmayan küçük kızları anlama mücadelesi (ve küçük kızların beklenen şeylere uymadıklarını fark ettiklerinde kendilerini nasıl anlamaya çalıştıkları hakkında konuştuğunda bir şeylere devam ediyor) onları). Yine de, kavga eden kızlarla dudak yalama hayranlığından biraz uzaklaştım (çok samimi, bir röportajda diyor - her şey boğucu ve ısırma ve saç sürükleyici) ve lise sosyal inancında biraz hayal kırıklığına uğramıştı. tabakalaşma asla, asla bitmez. Ve geçen gün Jezebel'de 13 yaşında bir kızın c-ck'si hakkında bir çocuk mesajlaştıran bir hikaye hakkında yorumlar okudum. Yorumcuların çoğu ellerini çırptı ve “Hey, bir kız cinselliğini keşfetmeli” dedi. Bu konuda (seks yapan 13 yaşındakiler) nasıl hissettiğiniz bu kitap hakkında ne hissettiğinizi renklendirecektir. Sadece FYI.

javiergdesign

Revisiting the Chronicles is a heckuva lot of fun. Feel like I'm 9 years old again.

javiergdesign

I bought this book after reading some of the "plateaus" because I wanted to see how Deleuze tackles literary criticism, esp in his reading of "Bartleby." Turns out that Bartleby's famous refrain plays right into Deleuze's ideas about indeterminacy and the character without qualities, and Deleuze extends his discussion of Bartleby's "formula" to flesh out a theory of literary language and the differences between American and European fiction. Well worth the effort it often takes to read Deleuze. He's much more focused and lucid in his critical writings than he is in his philosophical "lines of flight," although from a Deleuzian point of view that might not be a compliment.

javiergdesign

AS kingfishers catch fire, dragonflies dráw fláme; As tumbled over rim in roundy wells Stones ring; like each tucked string tells, each hung bell’s Bow swung finds tongue to fling out broad its name; Each mortal thing does one thing and the same: 5 Deals out that being indoors each one dwells; Selves—goes itself; myself it speaks and spells, Crying Whát I do is me: for that I came. Í say móre: the just man justices; Kéeps gráce: thát keeps all his goings graces; 10 Acts in God’s eye what in God’s eye he is— Chríst—for Christ plays in ten thousand places, Lovely in limbs, and lovely in eyes not his To the Father through the features of men’s faces. 'nuff said.

javiergdesign

I bought this book because I wanted to learn the background to the current crisis of global terrorism and the wars in Afghanistan and Iraq. I got more than I expected from it, including a hell of a good read. I finished with a much deeper knowledge of how we find ourselves in this unholy mess, but not a lot of hope that it will get better anytime soon.