rachelshirey

Rachel Shirey Shirey itibaren Kanol, Uttarakhand 246435, Hindistan itibaren Kanol, Uttarakhand 246435, Hindistan

Okuyucu Rachel Shirey Shirey itibaren Kanol, Uttarakhand 246435, Hindistan

Rachel Shirey Shirey itibaren Kanol, Uttarakhand 246435, Hindistan

rachelshirey

Bunu gözden geçirmek için çapa emin değilim, hikayeyi sevdim ve son gerçekten dikkatimi çekti. Orta, ancak beni biraz sıkılmış benim için biraz sürükleme gibi görünüyordu, ben devam ettim çünkü yeni iyi bir son olması gerekiyordu.

rachelshirey

Bu kitap gerçekleşen olaylar için çok uzundu. Tüm eylem ilk 100 sayfada ve son 50 sayfada gerçekleşti. Ve eylem ilk etapta o kadar da büyük değildi. Kitabın uzunluğu bana Bayan.Edwards'ın sonunda harika bir şey oluşturduğunu hissettirdi ama oraya vardığımda oldukça hayal kırıklığına uğradım.

rachelshirey

Bunu kütüphaneden kontrol ettiğimde okumaya başladım. Ne yazık ki bitirmeden önce kütüphaneye iade etmek zorunda kaldım. Çok ilginç ve eşsizdi. Bay Hodgson, bir hikaye anlatmak ve dili çok verimli kullanmak için bir hediye aldı, ancak korku ve karakterlerin durumunun yoğunluğunu iletti. Harika bir hayal gücü vardı, bu da bu kitapta okuduğum hikayelerde açıkça görülüyor. Yazısı tarihli değil, yazdığı dönemi kesinlikle aktarıyor. Keşke bu kitabı bir hafta içinde okuyabileceğiniz bir kitap olmadığı için boş zamanları okumak için kendim olarak saklayabilseydim. Biraz okumak, sindirmek, başka bir şey okumak ve daha sonra başka bir hikaye okumak için geri gelmek istersiniz. Her ne kadar hikayeler birbiriyle ilişkili olsa da, hikaye hikaye okunabilir. Kesinlikle bir gün kendi koleksiyonum için bunun bir kopyasını almayı planlıyorum.

rachelshirey

1970...future shock smthing is gonna change,it will change in the fastest way it could! here he discuss the effect that the rate may cause,& leave the tehem of the "change" 4 his next book to discuss! 1980...third wave he define us the chaneg we r facing or going to face in future decades in details 1990...power shift this change "third wave" will affect the basics of distribution of the meaning of the "power" in society!

rachelshirey

My favorite for a long, long time. I need to re-read it.

rachelshirey

My first Stephen King read. I found myself laughing a lot more than I would have expected, and although I don't think I'm a fan of the genre, I'd recommend this one.

rachelshirey

This was the first Jodi Picoult novel I read - it led me to read more of her books (that weren't nearly as good). Ever since his beloved Aimee was killed in a car accident, Ross Wakeman has deliberately put himself at risk, hoping to die. When nothing works, and a job with a paranormal investigator brings him no closer to Aimee, he moves in with his sister, Shelby, in Comtosook. As chance would have it, strange phenomena are plaguing the town, and Ross is drawn into an investigation of a piece of land that local Abenaki Indians claim is an old burial ground. In the process, he meets lovely Lia Beaumont, who has some mysterious connection to sinister goings-on 70 years before in Comtosook. (from Publisher's Weekly).

rachelshirey

I read these as individual issues (my husband collected them when the first came into being). When I read them, I was blown away by how different a "hero" could be and what some might define as a "hero". A truly touching and disturbing look at the masks. Oh and I'll be purchasing the DVD, I thought the movie was incredible. I keep playing it over and over in my head.

rachelshirey

UAU THE END WAS AMAZING EVERYTHING I EXPECTED AND MORE, I COULD NOT PUT DOWN AS SOON AS I STARTED I FINISHED IN TWO DAYS.AMAZING BOOK