zhongxiaoqiang

Xiaoqiang Zhong Zhong itibaren Tesaphuli, Jharkhand, Hindistan itibaren Tesaphuli, Jharkhand, Hindistan

Okuyucu Xiaoqiang Zhong Zhong itibaren Tesaphuli, Jharkhand, Hindistan

Xiaoqiang Zhong Zhong itibaren Tesaphuli, Jharkhand, Hindistan

zhongxiaoqiang

Her zaman Irving ile mücadele ettim ve Elma Şarabı Ev Kuralları bir istisna değildir. Irving'in fakir bir yazar olması değil, kimse bunu tartışamaz. Karakterleri her zaman tamamen etli ve canlıdır ve her cümle o kadar çok ayrıntıya damlar ki, Homer ve Melony terk edilmiş değirmenci yurdunda uğraşırken kıymıklar alacağınızı düşünürsünüz. Sadece kitabı indirdiğimde çoğu zaman pamuk şekerinin eşdeğerini okuduğumu hissediyorum: gerçekten güzel ama arsa açısından çok fazla madde yok. Irving'in yazımının bir başka yönü de battaniye telaffuzlarında cümleler sunma eğilimidir (yani - "Bir yetim sonsuza dek bir çocuktur; yetim değişmeyi reddeder; yetim hareket etmekten nefret eder; yetim rutini sever"). Çoğu zaman, bir karakter özelliğini iletmek için kullanılan sığ battaniye yargıları gibi görünüyorlar, ancak bunun yerine Irving'in karakterlerini karton kesikleri gibi gösteriyorlar. Elma şarabı Kurallarının sağladığı şey, pro-yaşam ve "pro-yaşam" tartışmasına çok dengeli bir bakış. Boston'un Güney Yakası'nda çalışırken kendi başına gelen Dr. Wilbur Larch'ın bakış açısına göre, kürtaj, ne kadar kalifiye veya yaralı olursa olsun, herhangi bir potansiyel sağlayıcıdan birini arayanlar için gerekli bir seçenek gibi görünüyor. Larch'ın görüşüne göre, kadınların eğitimli ve sevecen bir sağlayıcıdan hasta için şefkatsiz bir arka oda kasapından kürtaj alması çok daha iyidir. Bu görüşün zıttı, kitabın kahramanı Homer Wells, botla kürtajın sonuçlarını hiç yaşamamış bir yetimdir ve yetim bakış açısıyla, durdurulmuş fetusları hiç olmamış oyun arkadaşı olarak görme eğilimindedir. Homer ve Larch'ın kürtajla ilgili çatışması sayesinde Irving, ülke olduğu sürece Amerika'nın kenarlarında zorlanan bir konuya içgörüsel bir ışık tutmayı başarıyor. Sonuçta, sanırım elma şarabı kuralları keyif aldım. Elbette, Irving'in hikayede Dr. Larch bir eter rüyasında kaybolduğu kadar kayıp olup olmadığını merak ettiğimde kesinlikle anlar vardı, ancak kitabı son kez hayal ettiğimde tuttu ve beni düşünmeye bıraktı bir süre sonra. Herhangi bir önlemle, iyi bir okumanın işareti olmalıdır. Sonunda, romanın başlarında beni yakalayan şu alıntıdan bahsetmeye ihtiyacım var: "Dr.Larch, Melony'un Jane Eyre'yi onunla birlikte aldığını belirtti; bunu umutlu bir işaret olarak kabul etti - Melony nereye giderse gitsin, rehberlik olmadan, sevgisiz, inançsız olmazdı; onunla iyi bir kitabı vardı. Keşke okumaya ve okumaya devam ederse, diye düşündü Larch. "

zhongxiaoqiang

This Pretty Little Liars series just got its momentum back with this book! It was extremely difficult to put down and is one of the best books of the series. There were so many twists and turns that I found myself wanting to skip to the end to see what happened because I was too excited to wait. The drama was the perfect amount and the characters are getting more and more enjoyable. I hope this continues with the last few books!

zhongxiaoqiang

When a new, white student nicknamed "The Jesus Boy" joins her sixth grade class in the winter of 1971, Frannie's growing friendship with him makes her start to see some things in a new light.

zhongxiaoqiang

I did like this book, but I found myself unable to accept a crucial plot point that really weakened the last third of the book for me. I liked the main character and the narrative voice, though, so I think I'll look for other books by the same author.