mariegaillard

Marie Gaillard Gaillard itibaren Shera 33300, Nepal itibaren Shera 33300, Nepal

Okuyucu Marie Gaillard Gaillard itibaren Shera 33300, Nepal

Marie Gaillard Gaillard itibaren Shera 33300, Nepal

mariegaillard

Perilerden nefret ediyorum Eğer bir kitap "Peri" kelimesini içeriyorsa, tarifinde okumaya istekli olmayacağım eğilimindedir. Tanrı, hecelenen "Faerie" veya "Fae" yi yasaklar. Bu sadece bana iddialı REEKS ve onunla hiçbir şey yapmak istemiyorum. Neden böyle hissediyorum? Pek çoğu, muhtemelen “tarih” olarak rol oynama olaylarına beni götürecek belli bir genç erkekle çıkma günlerine haber veren birçok neden var (evet, kim olduğunuzu biliyorsunuz, bu blogu okudunuz ve ben tamamen seni suçluyorum :)). Ama aslında bu konuyla ilgili acımasız kitapların sayısı yüzünden. Gereksiz ya da temelde Tolkein FanFic olmayan bir kitap bulmak neredeyse imkansız görünüyor. Ancak Stardust, Neil Gaiman tarafından yazılmıştır. Neil Gaiman, Sandman ve Ölüm'ü yazdı. Neil Gaiman: Ergenliğimi şok edici biçimde doğru ve hayali şekillerde özetleyen. Oh, Sandman'ım ve ben kardeşim olmamız gerektiğini bilseydik, birçok şey daha kolay olurdu! Neil Gaiman bir dahidir. Stardust bana her konuda yanıldığını kanıtladı. Gaiman bir peri masalı yazdı; yüksek bahisli ve yüce ahlaki dersleri olan gerçek bir eski moda masal. Bu Faeries, Cüceler, gizemli ebeveynlik, cadılar ve küfürler ile bir masal. Ve her anını sevdim. Stardust'da ustalıkla hazırlanmış veya güzel bir şekilde ifade edilmeyen tek bir geçiş yoktur. Asla en iyisi değil, bu hikaye için seçilen dil havayı ve sesi mükemmel uyuyor. Top klasikleri tarzında yazılmış bir hikaye gerçekten almak için birkaç deneme aldı. Benden daha zeki hissettim ve çok çalışıyordum. Basit bir hikayeye söylenip sözlerin üzerime akmasına izin verdiğimde ve masal kalbimin etrafında dolandığında, bundan zevk aldım. Sadece hikaye değil, okuma deneyiminden de zevk aldım. Stardust yetişkin bir masal. Bildiğiniz gibi sürekli beynimi zorlayan ve teşvik eden gerçek yetişkin kitaplarının peşindeyim. Bir tavşanı şapkadan çıkarmak ve onu YA'nın yanına kesmek için gerekli detayları gözden geçiren bir sürpriz büküm veya bir kitap diyerek sona eren bir kitaptan daha azını sevmem. Stardust bunların hiçbirini yapmıyor. Kitapta seks olsa da, ne ırksal ne de uygunsuz, hikaye için esastır ve Gaiman, sadece PG'yi saklamak için hikayesinin bütünlüğünü feda etmez. Birkaç yıl önce Stardust, zevk aldığım sırada kitap kadar iyi olmayan bir filme dönüştü. Neden olduklarından emin olmasam da, bir çok şeyi değiştirdiler; kitap olduğu gibi çok heyecan verici ve güzel. Filmi izleseniz bile, Stardust'ı şiddetle tavsiye ederim. Hikayeler, filmden zevk alırsanız bundan hoşlanacağınız kadar aynıdır, ancak yeterince farklı, bir yeniden anlatım gibi hissetmez. Gaiman, bir kez daha beni beklentilerimin dışında bıraktı ve sık sık yanıldığımı kanıtladı. Stardust harika bir hikaye ve güzel bir edebiyat eseridir. Eğer öykülere, yazılara, perilere veya aşka ilgi duyuyorsanız ya da ... eğer nabzınız varsa, bu kitabı denemelisiniz.

mariegaillard

"Yanıcı Etekteki Kız" a çok benzeyen - çağdaş bir dünyada geçen kısa öyküler ama dünyanın nasıl işlediğine dair garip fantastik bükülmelerle. Asıl fark, bunun daha iyi yazılmış, daha ilginç ve İsrailli bir ahbap tarafından yazılmış olması, yani her şey Tel Aviv'de gerçekleşiyor. Tuvalet tankının üstüne atmak için harika bir kitap.

mariegaillard

Bu, tarihteki en parlak zihinlerin bazıları için harika bir giriş.

mariegaillard

Beklediğimden tam olarak emin değilim - bu, ebeveynlik konusundaki kitapları nedeniyle bildiğim bir yazar tarafından Kindle'im için ücretsiz bir yükleme oldu. Tüm ebeveynlik teknikleri ile aynı fikirdeyim, ama her zaman onun yazı stilini sevdim. Bu kitap, Hıristiyan evlilik konusunda olduğu gibi oldukça farklı. Birkaç anatomik diyagram dahil olmak üzere, bu konuyla ilgili kitapların çoğundan daha açıktır. Yerlerde oldukça göz açma.

mariegaillard

** spoiler uyarısı ** Paul'un hayatı hakkında inanılır bir hikaye olduğu için bu kitabı beğendim. Çok şüpheli bir hikayeydi ve Erik ve arkadaşının başı dertte olduğunda sonunu gerçekten çok sevdim. Çok şaşırtıcı bir kitaptı, örneğin Luis anevrizma için öldüğünde. Kitap futbol oyunları sırasında biraz sıkıcı oldu ama her şeyden önce iyi bir kitaptı!

mariegaillard

Bu kitap komikti. Bu kitabı hatırlamıyorum, tek bildiğim bunu bir kitap siparişinden aldığım ve hızlı bir okuma olduğu için okudum. O zaman hoşuma gitti ama okuduğum birçok kitapta olduğu gibi unutulmaz değildi, bu yüzden arsayı çok iyi hatırlamıyorum.

mariegaillard

Bu kitap benim en sevdiğim Dave Barry kitabı olabilir. Çok komik! Genellikle bunu okuduğumda gülmeyi durduramıyorum ve yüksek sesle gülmeden birkaç cümleden daha fazlasına gitmek zor. Dave'in ultra alaycı / hiperbolik evlilik, seks, çocuk yetiştirme, egzersiz ve iş alması. Tabii, 80'lerin ortalarında yazılmıştır, bu nedenle bazı referanslar güncel değildir, ancak çok komik olması önemli değildir. Bunu iyi bir kahkaha veya 5.000'i arayan herkese tavsiye ederim.

mariegaillard

hümanistik tonlarla temel post-apok.

mariegaillard

Hiroşima'nın bombalanmasından etkilenen insanların yaşamlarına bir bakış.

mariegaillard

3 bölümlük dizide ikincisi, bunun için kurulum ilk romandan daha fazla zaman aldı. Ama bu Salander hakkında çok şey anlatıyor. Üç kişinin öldürülmesindeki tek şüpheli o. Saklanıyor. Hem o hem de Blomkvist, özgür olması için kimin gerçekten yaptığını bulmalı. Birlikte çalışmıyorlar, ama ikisi de hepsini hallediyor. Sonu çok ani olsa da: Blomkvist, Salander'ı hayatta buluyor - becerisinde bir kurşun var ve kendini sığ bir mezardan çıkardı. Son. Kötü adamlar gerçekten öldü mü? Salander ikna edici çünkü küçük ama güçlü ve çok kötü adamlardan intikam alıyor.

mariegaillard

Kitap sevimli ve eğlenceli noktalar ama dışarı sürüklenen wayyyy. 200 sayfa yeterli olurdu. piliç yakmak hiç 500 sayfa olması gerekmez!

mariegaillard

fena değil ... hikayeler yazmama yardım ediyor ..

mariegaillard

Goodreads hediye kazandı. Yakında gözden geçirin

mariegaillard

Bu, öğrencilerin sevilen ve tanınmış bir başkanın hikayesini öğrenmeleri için mükemmel bir kitap. Kendi çalışmalarımda Abraham Lincoln hakkında çok şey öğrendikten sonra bile, bu kitaptan hala çok şey öğrenebildim. Bunu iç savaşta bir birim sırasında ya da Amerika Birleşik Devletleri'nin çeşitli başkanlarında bir birim sırasında kullanacağım. Bunu sadece mükemmel bir kaynak değil, aynı zamanda okumak için iyi bir kitap olarak görüyorum.

mariegaillard

Somehow, this collection of stories was a let-down. I'm not precisely sure what I'd expected, but I am sure this wasn't it. Willst thou leave me so unsatisfied, Rick Moody?

mariegaillard

AAaaahhhhh!!!! I'm really enjoying this story. I don't necessarily agree with the authors viewpoint of how the "end of the world" will play out... but it sure does make you think. I can't wait to read the last book!