mpzrueda

Mapz Rueda Rueda itibaren Amjharna, Jharkhand 833103, Hindistan itibaren Amjharna, Jharkhand 833103, Hindistan

Okuyucu Mapz Rueda Rueda itibaren Amjharna, Jharkhand 833103, Hindistan

Mapz Rueda Rueda itibaren Amjharna, Jharkhand 833103, Hindistan

mpzrueda

Bu kitabın beklediğim gibi olmadığı ortaya çıktı. İlk bölüm, kahramanın yıkılmış Batı ABD'sinden geçtiği için diğer nükleer savaş sonrası romanlarına benziyor. Gordon, "Restoreed United States" (tam bir imalat) olarak adlandırdığı şeyden bir posta müfettişi olarak poz veriyor. Başlangıçta ücretsiz bir yemek ve yatak almak için bir aldatmaca olan Gordon, aslında küçük köylere basit bir posta ağı kurmasına yardımcı olabileceğini fark eder. Bununla birlikte, hikaye ilerledikçe, bence hikayeyi seyrelten bir dizi bilim kurgu öğesi tanıtıldı. Roman, en iyi şekilde, savaş tarafından işlenen yıkımdan önce durumlarını iyileştirmeye ve biraz hayat kurtarmaya çalışan insanlara ve bilimkurgu aletlerine daha az vurgu yapıldığında.

mpzrueda

I suggest reading CWG books 1,2 & 3 before reading this unless you are not new to alternative/spiritual thinking. I applaud NDW for his strength in speaking his truth even though it was clear that he knew his opinions wouldn't be widely accepted. Bravo to Neale!

mpzrueda

The amount of detail in this book is incredible, so as a reference, its great. But the minutiae makes it a very difficult read. I think the author used to be a Nun.

mpzrueda

For me this book had all the trappings of a wonderful and epic fantasy. It's well written, the setting is magical and the story is unique. Then why have I given it only two stars? The problem with this book is that the language and content is more adapt for young adult-adult readers however the main character is only 11 years old and therefore its really hard to relate. I find it very difficult to be completely engrossed by a story when I don't have that ability to relate with the character. Thus this story was as far as I got in this trilogy.