monster2wwxx

Monster2wwxx itibaren Artigues, 65100, Fransa itibaren Artigues, 65100, Fransa

Okuyucu Monster2wwxx itibaren Artigues, 65100, Fransa

Monster2wwxx itibaren Artigues, 65100, Fransa

monster2wwxx

Sarah Dunant'ın Venüs'ün Doğuşu, 1400'lerin sonunda Floransa'da genç bir kadının hikayesini anlatıyor. İyi eğitimli ve o dönemde kadınlar için alışılmadık bir sanatçı. Arzuları incelemek ve çizmek için yalnız olmaktır, ancak toplumsal sözleşmeler ve ailesinin konumu, kaderinin ya evlilik ya da manastır olduğunu belirler. Floransa Fransız ordusu tarafından tehdit edildiğinde, geleceği hakkında hızlı bir karar vermek zorunda kalır. İstila yaklaştıkça, kentin din adamları halkın günahkârlığının ve yeterliliğinin tarihlerinde bu korkunç anı getirdiğini vaaz ediyor. Vatandaşlar çatışma ve öbür dünyadaki olası lanet olasılığından korkuyorlar. Vaazlar, sanatın kötü etkisine, laik öğrenme ve zevke karşı koşmakla doludur. Bu konu zamanında, bu yüzden birçok kişiye tavsiye ettiğim bu ilginç romana ekstra zing ekledi.

monster2wwxx

Tamam romantik bir gerilim ... bu yazarın favorim değil.

monster2wwxx

Bu kitapta romantizm romanları okudum! Vay be, her şeye sahip miydi - mizah, dokunaklılık, süpürme, drama ve sıcak bir İskoç adam. Mükemmel bir romantizm olabilir!

monster2wwxx

Bu benim en sevdiğim kafka romanım - ama sonunda yeni bir çeviri okumalısın. ) o.

monster2wwxx

Bu önemli bir roman, ama okumak için acele etmedim. Çoğunlukla, böyle bir yorum, tadını çıkarmak istediğimi gösterir. Durum böyle değildi. Bazen bir romanın önceden bilinmesi işi hayal kırıklığına uğratır. Muhtemelen "Kızıl Mektup" ile durum budur. O kadar iyi bilinen bir eser ki, okuyucuyu hakaret edecek hiçbir şey yok. Her şey biliniyor. Hester Prynne, sayfalarımızı süsleyen en asil karakterlerden biridir. Büyük bir güç ve kararlılık karakteri. Erkek karakterler yanında solgun. Başrahibe Dimmesdale, Hester'ın asil olduğu kadar acınacak, Chillingworth ise sadece bir folyo görevi görüyor. Bir "sayfa çevirici" olmasa da, çok büyük literatürün ortaya çıkmasına zemin hazırlar.

monster2wwxx

Başlangıçta bu kitaptan çok memnun kaldım - Kuş Muscat ve Zanzibar'daki sahneleri harika bir şekilde ayarladı (özellikle kış sonu havalarının çok soğuk bir çizgisinde.) Ancak. Bu kitabı aldığımda anladığım kadarı, bir Umman prensesi Salme'nin hayatının hikayesini anlatmasıydı. Gerçekte ortaya çıkan şey, bu kitabın daha çok Doğu Afrika köle ticaretinin tarihi hakkında olmasıydı ve Salme'nin hayatıyla ilgili anlatılar zaman zaman uygun hale geldi. Düzenlenmiş hissettim, okuduktan sonra, ADD doğası bitirmek için bir yük oluşturdu (daha sonraki yarıyı açıp kapadım) ve onu gerçekten almaktan hiç vazgeçmedim. Bugün bir hamlede bitirdim, çünkü GoodReads'a giriş yapıyorum, zamanımın üç haftasını yuttuğini gördüm. Hikayelerin hepsi ilginç olsa da, zorlukla ilişkilidirler (birlikte takmayı deneyin: Stanley ve Livingston ... Portekiz Doğu Hint ticaret acımasızlıkları ... Umman'ın İslam'a dönüşmesi ... başlığın 'Sultanı' bile kitabın tamamen dağınık dizisi boyunca benim sayımla en az dört adam.)

monster2wwxx

Great book...especially from Audible. The narrators make it.