aaronfischer

Aaron Bryce Fischer Bryce Fischer itibaren 60420 Crèvecœur-le-Petit, Fransa itibaren 60420 Crèvecœur-le-Petit, Fransa

Okuyucu Aaron Bryce Fischer Bryce Fischer itibaren 60420 Crèvecœur-le-Petit, Fransa

Aaron Bryce Fischer Bryce Fischer itibaren 60420 Crèvecœur-le-Petit, Fransa

aaronfischer

Bu, çokluğun muhteşem bir örneğidir ve Pascale de Souza'nın yazdığı gibi, Antiller kimliğinin opaklığı. Romanın dili güçlü ve güzel - şiddetle tavsiye edilir!

aaronfischer

Gerçekten bu bir zevk. Geçmişteki kitapların karakterleri biraz daha geliştiğinde hoşuma gidiyor.

aaronfischer

Ana karakterlerin sesi çok ilginç. Bu kitaptaki not içeriği tüm okuyucular için uygun olmayabilir.

aaronfischer

Bu beni şaşırttı. Kaybolduğumu veya hiç bitiremeyeceğimi düşündüğümde beni yakaladı ve okumamı sağladı. Yazar Isabel Gillies - bazen en sevdiğim TV şovlarından birinde rol alıyor - Hukuk ve Düzen: SVU. Kim olduğunu bile bilmeden ilgimi çekmişti, ama yine de konuyu inceliyorum. Evliliğin sona ermesiyle ilgili. Bu oldukça zor şeyler ama bir şekilde çok ağır elle ya da melodramatik değildi. Biraz karışık umutsuzluk vardı ve onu neden terk ettiğini hiç anlamadım - ama yazar da öyle söylüyor. Yine de güçlü bir insan olarak karşımıza çıkıyor ve gördüğünüzde hayatına devam ettiğini, oldukça havalı. Daha sonra eklemek istediğim daha çok şey var ...

aaronfischer

Yani bf ve bir arkadaşı tamamen bu kitapta şapırtı konuşuyordu. İnternethaber.com "Korkunç yazma tarzı berbat!" "Maguire, okuyucuyu bu dünyaya zorlamak için düzyazıyla WAY ÇOK deniyor." Yorgunum. Sonra okudum. VE SEVDİM! Bir gecede kitabın yarısını okudum. (Ve muhtemelen bu gece kalanını bitireceğim.) İtiraf edeceğim: başlangıç, arsanın kaynamaya başladığını hissedene kadar uzun bir zaman alır. Ama bu kesinlikle affedebileceğim bir şey. Elphaba -bu yeşil minx-- kitaba yaklaşık% 25 kadar sahneye çıkmıyor. Onu seviyorum (belki de kendim bir tür inek kızım). Karakterler çok ilgili ve gerçek. Tanıdığınız insanlar gibi hissediyorlar. Maguire arsaya birçok alışılmadık unsur atıyor: OZ'daki siyasi iklim, azınlık Hayvanların hakları gibi. Arsa hattı çok zengindir. Sorulan kapsayıcı bir soru var: Kötülüğün doğası nedir? Genel olarak bu kitap oldukça parlak olduğunu söyleyebilirim. Sevgili bir masal almak, hikayeyi yeniden anlatmak, çok fazla katman eklemek ... Tek söyleyebileceğim şey: Umarım müzikal de iyidir! Şimdi kitaplar okundu. Ve bunun düz düştüğünü söylemeliyim. Sonu oldukça felaket. Ne olduğundan tam olarak emin değilim? Maguire Elephaba ile bir şeyler yapmak istedi ... ama bunun tam olarak ne olduğu belli değil. Ona acımamız gerekiyor mu (hayatının potansiyelini yerine getirememesi nedeniyle)? Deliliğe mi iniyor? Bu kahramandan ne yapmamız gerektiği belli değil. Ve Dorothy hakkındaki tüm birikimler için tamamen trite olmuştu. Başka bir hayal kırıklığı olsun. Kitap, arsanın kalbine ulaşmak için amaçsız bir zaman aldı ve sonra bitirmek için acele ediyor. Oyun öncesi ön sevişme ön sevişme ve sonra hoşçakal gibi. Tanrım. Ve ön sevişmenin o kadar iyi olduğu bile değildi. Üç yıldız (ve cömert oluyorum).