vincentveyrat

Vincent Veyrat Masson Veyrat Masson itibaren El Cano, San Onofre, Sucre, Kolombiya itibaren El Cano, San Onofre, Sucre, Kolombiya

Okuyucu Vincent Veyrat Masson Veyrat Masson itibaren El Cano, San Onofre, Sucre, Kolombiya

Vincent Veyrat Masson Veyrat Masson itibaren El Cano, San Onofre, Sucre, Kolombiya

vincentveyrat

Bunu birçok kez okudum ve her seferinde daha önce olduğundan biraz daha az beğendim. Roman olarak gizlenmiş iyi yazılmış bir felsefe parçası olmaya devam ediyor, peki ne değişiyor? Sanırım genç, oksimoronik, alaycı idealizmimin kaybı için bir kıstas.

vincentveyrat

Biseksüellik konusunda çok fazla kitap yok, bu yüzden bunun için oldukça yüksek umutlarım vardı. İyi: Düşünmediğim birçok ilginç nokta getirdi. Baumgardner, queer beklentilerle hetero ilişkilere giren ve böylece daha eşitlikçi bir ilişki yapısı elde edebilen bi kadın hakkında konuşuyor. Ayrıca toplumda biseksüelliğin daha büyük bir şekilde tanınmasının LGBT hakları üzerinde nasıl olumlu bir etkisi olabileceği konusunda ilginç bir noktaya işaret ediyor çünkü bir zamanlar aynı cinsel cazibe yaşayan nüfusun yüzde 10'u olduğu düşünülen şey büyük ölçüde artacaktır. Ayrıca, imtiyazlı kişilerin bir sivil haklar mücadelesi üzerinde nasıl faydalı bir etkiye sahip olabileceğine dair iddiasını da anlatacağım çünkü belirli haklara sahip olanların (biseksüel, heteroseksüel ayrıcalık durumunda) zalimce talep etme olasılığı daha yüksektir herkes için aynı muamele. Kötü: Pek çok toplumsal cinsiyet özcü varsayımı. Tüm lezbiyen ilişkilerin besleyici ve iletişim açısından zengin olduğunu ve biseksüel kadınların bile bir erkek partnerinde aynı nitelikleri bulmayı bekleyemeyeceğini tekrar tekrar iddia ediyor. Varsayımları aynı anda lezbiyen ilişkileri ve karikatür heteroseksüel ilişkilerini idealize eder. Geniş kategorilerdeki 'erkek' ve 'kadın' kategorilerinde bu kitabı okumaktan çok daha fazla kişilik varyasyonu var. Baumgardner, kadınları gerçek kadınlar veya hassas erkekleri gerçek erkekler olarak görmüyor gibi. Çok rahatsız edici. Ayrıca tüm çalışma boyunca kötü bir sınıfçılık boşluğu olduğunu düşündüm. Son karar: Zor bir konuydu ve Baumgardner'a korkusuzca mücadele ettiği için hayranım. Yine de kitap biraz düzensizdir ve biseksüellik, biphobi ve biseksüel ayrıcalık konusunda söylenecek çok şey bırakmaktadır.

vincentveyrat

I've never studied prehistory properly - my history degree mostly concentrated on the Early Modern period - but I found this book completely fascinating. I've read it three times now! Obviously I don't have the academic background to be able to judge it properly but it at least seemed a really scholarly account and it was well written, which isn't a very common combination! Definitely recommended.