mo7_3li

Mohamed Ali Ali itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Mohamed Ali Ali itibaren Texas

Mohamed Ali Ali itibaren Texas

mo7_3li

Erken Chuck Palahniuk'u seviyorum. Muhtemelen daha sonraki eşyalarını da seviyorum, ama okumadım. Choke hakkında söyleyecek yeni bir şey bilmiyorum. Herkes bilir ve herkes bundan hoşlanır. Diğer romanları kadar sevmedim, ama birçok insanın favorisi olduğunu biliyorum ve modern bir klasik olarak görüyorum.

mo7_3li

Arkanda, Jacqueline Woodson tarafından yazılan, polis tarafından vurulan ve öldürülen genç bir çocuk ve ailesinin ondan kurtulma mücadelesi hakkında. Hikaye boyunca ölen çocuk Yeremya'nın ve ölümünün herkesi nasıl etkilediğini görüyoruz. Ebeveynleri boşanıyor, kız arkadaşı Ellie derin bir depresyona giriyor ve basketbol takımı acı çekiyor ve yakında onsuz oynadıklarını hatırlamaya ve unutmaya başlıyor, bu onların kaybetmeye başlamasına neden oluyor. Bu kitap; Eski bir takım arkadaşı olan Kennedy, kız arkadaşı, Norman ve Nelia Roselind, annesi ve babası, ölmüş olsa bile Yeremya'dan. Bu kitapla ilgili sevdiğim en iyi şey, yazı biçimidir. Jacqueline Woodson'un yazdığı şekli seviyorum, böylece her yazar onlar hakkında bir şeyler varsaymak yerine herkesin düşüncelerini keşfedebilir. Her karakter ana karaktermiş gibi yazdı. Ayrıca, kitapta yazdığı ayrıntı miktarını da seviyorum, yeterince net bir şekilde anlatıyor, böylece kendinizi karakterin yanında neredeyse hayal edebiliyorsunuz. Bu kitabı hemen hemen herkese tavsiye ederim. Yakın bir aile üyesinde kayıpla uğraşan veya bu tür bir kayıpla uğraşan birini tanıyan herkes. Bu hikaye büyük olasılıkla ebeveynlere ve gençlere hitap edecek.

mo7_3li

4.5 verirdim. Her zaman olduğu gibi, bu kitapların mizahını ve hayal gücünü seviyorum. Karakterler harika, çok fazla aksiyon ve öngörülemezlik. (Ezra sadece histeriktir! Onunla birlikte kahkahalarla dolu bir sürü an.) Sizi gerçekten asılı bıraktı - bu kitaplarda genellikle olduğundan daha fazla. Kitabın sonu yerine neredeyse bir bölümün sonu gibiydi. Belki bir sonraki kitap çıktığında bundan daha mutlu olacağım. Bekleyemem!

mo7_3li

Bujold'un hayal gücünden gerçekten hoşlanıyorum. Fantezi fikirleri daha önce hiç görmediğim bir şey gibi değil ve dünyaları çok zengin, karmaşık ve tamamen inandırıcı. Ve yavaşça ve doğal olarak ortaya çıkmalarına ve tamamen aşık olduğum karakterleri yapmaya çok iyi. Bu aslında bu kitabı ikinci kez okuduğumda, genellikle iki kez kitap okumam, ama geçen hafta annemin kütüphanesinde dörtte bir tane aldım çünkü okuyacak hiçbir şeyim yoktu ve çaresizdim. Bu kitabı ilk okuduğumda hayal kırıklığına uğramıştım, romantizm romanı gibi bir şey okuyor (ve iyi bir romantizm romanından hoşlanıyorum) ama Bujold'u okuduğum şey ya da havasında olduğum şey bu değil olabilir. Yine de bu ikinci okumada, inşa ettiği dünyaya ve onun arkasındaki felsefelere çok daha fazla hayran kaldım. Çok sevdim! Dünyadaki her şey, onu kendi temel benliği haline getiren, yeni bir şey yarattığınızda, zeminin kendisinin kayması ve değişmesi ve birlikte kalmasını sağlayan bir kalite (zemin adı verilen) (biraz plütonik bir ideal aura) ile doludur. Bu toprak kaybolan eski bir yanlış muamele büyüsünün kaynağıydı, ancak bu büyünün kalıntıları bazen kötülük denilen korkunç yaratıklarda dünyaya geri sızıyor. Ve bu ölümsüz kötülükler, etrafındaki her şeyi hayvanlardan, insanlardan, bitki ve kayalara kadar emer (ve gri cansız bir toza dönüşür), çalınan tüm zeminlerde zekayı ve bilgiyi çalarken daha güçlü ve daha temiz hale gelir. Sadece lakewalker halkları toprak görebilir ("çiftçiler" göremez) ve sadece lakewalkers kötülüklerin ölmesini öğretebilir. Ancak, lakewalkers yavaşça azalırken, artık minimum devriyelerine bile ayak uyduramayan malisler çoğalıyor. Birkaç kişiye yeni bir yolun bulunması gerektiği, lakewalkers ve çiftçiler arasındaki katı sosyal bölünmelerin konuları daha da kötüleştirdiği, dünyanın yavaş yavaş her yönden çözülmeye başladığı ve yine de çok azının bunu görebildiği anlaşılıyor. Çok güzel, tekrar okumak istiyorum.

mo7_3li

I am doubt there is really anything to aromatherapy as anything significant for health, but I like the smells and they do seem to effect me in the intended ways. Rosemary does spruce me up, and clary sage makes my sleepy and relaxed.