Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman e-kitap

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman PDF ve diğer formatlarda e-Kitap

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman Gülen Sakız Ağacı - Koray Avcı Çakman Sizce çocukluk nedir? Gönlünce oyun oynamak, uzun yaz tatilerinin tadını çıkarmak, satlerce çizgi motion picture izlemek, uçurtma uçurmak, sorumluluktan uzak rahat bir yaşam sürmek. Bu sorumuz size basit gelmiş olabilir. Ama emin olun yanıtı hiç de sandığınız kadar kolay değil. Öğretmenleri "Çocukluk nedir? Bununla ilgili en az otuz sayfalık bir proje ödevi hazırlayacaksınız," dediğinde Arda ve sınıf arkadaşlarını büyük bir telaş sarar. Hepsinin bildiği, bizat yaşadığı bir şeydir çocukluk. Fakat bunu kâğıda döküp anlatmak hiç de kolay değildir. Arda'ya soracak olursanız çocukluk zorlu bir mücadele. Sürekli ders çalışmak, ödev yapmak, bakala gitmek, azar işitmek derken günler peşi sıra geçip gidiyor. Oysa yetişkinlerin algısına göre çocukluk renkli anılarla dolu bambaşka bir serüven. Geç kalmadan birileri Arda'ya çocukluğun gülen yüzünü göstermeli. Neyse ki servis şoförü Adnan amcanın Arda'nın ödevine yardımcı olacak harika bir fikri var: Sihirli sözcükler. Peki, yetişkinlerin ruhunu yeşerten, kelebek misali kalbine konan bu sihirli sözcüklerin sırı ne? Sakız ağaçları hiç güler, martılar ağlar mı? Balıklar banyo yapar, korkuluklar hırka giyer mi? Peki ya paranın olmadığı bir dünyada yaşamak mümkün olabilir mi? Arda'nın peşine takılarak yetişkinlerin çocukluk anılarına misafir olacağımız bu keyifli öykü kitabında şarkısı olmayan bir müzik kutusu, sirk yıldızı bir amca, paha biçilemez bir düğme bebek, şişkoburun bir okul müdürü ve daha pek çok renkli ve sıra dışı tiplemeyle karşılaşmak mümkün. Edebiyatımızın sevilen yazarlarından Koray Avcı Çakman'ın 2012 Tudem Edebiyat Ödüleri, Öykü Yaşamdır Yarışması İkincilik Ödülü'ne değer görülen Gülen Sakız Ağacı, keyifli bir latin tadında okunabilecek, birbirleri ile geçişli on yedi kısa öyküden oluşuyor. Çocuklarla yetişkinler arasında güçlü köprüler kuran bu öyküler, Koray Avcı Çakman'ın yaratıcı kalemiyle hayat bularak okurların zihninde âdeta canlanıyor. (Tanıtım Bülteninden).

:

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman e-Kitap PDF olarak ücretsiz

 • Yazar:
 • Yayımcı: TUDEM YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş: 6 - 9 Yaş
 • Yazar:
 • Fiyat: 13,26 TL

Kitap eleştirileri

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman

soerennorgelauridsen

Mh, genel olarak çok iyi. Yazarın tarzını gerçekten beğendim. Romanın ilk kez 1954'te yayınlanmış olması nedeniyle şaşırtıcı derecede modern ve "noktaya" yazıyor. Çağdaşlar dedikodu yapmaya çok eğilimlidir, eğer böyle banal diyebilirsem. Bazen çok hevesliydim, ama çok fazla kafa karıştırıcı ve benim için biraz fazla uzundu.

2019-12-28 16:52

ndrdesigns

Nedense bu site bu kitabın 2003 yılında yayınlandığını gösteriyor, ancak bunun çocukken okuduğum ilk kitaplardan biri olduğunu ve şaşırtıcı hikayelerle, ahlaki derslerle dolu olduğunu ve bazılarının bükülmüş taraf.

2019-12-28 01:16

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman okumak itibaren EasyFiles

4.7 mb. indir kitap

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman indir itibaren OpenShare

4.7 mb. indir ücretsiz

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman indir itibaren WeUpload

5.8 mb. okumak kitap

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman indir itibaren LiquidFile

3.2 mb. indir

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman e-Kitap PDF olarak ücretsiz

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman okumak içinde djvu

4.5 mb. indir DjVu

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman indir içinde pdf

5.6 mb. indir pdf

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman indir içinde odf

3.3 mb. indir ODF

Gülen Sakız Ağacı-Koray Avcı Çakman indir içinde epub

5.4 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

...

Isbn - Barkod Negative :978605285042 Ders : Türkçe Sınıf : 8. Sınıf Baskı Detayları : 19,5 BLAZE 27,5 Cm. Marka: Tudem Yayınları....

4. Sınıf Tatil Seti-Kolektif 4. Sınıf Tatil Seti - Tatilinizi eğlenceye dönüştürecek yepyeni Tudem Tatil Seti'nde yok yok! Eğlenceli etkinlikler, her biri alanında uzman öğretmenler tarafından titizlikle hazırlanmı...