Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 e-kitap

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 PDF ve diğer formatlarda e-Kitap

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 Mesele’nin 93. Sayısı çıktı: “12 Eylül devam ediyor!” Mesele kitap dergisi, Eylül sayısında kapağına 12 Eylül’ün yıldönümünü taşıdı. 12 Eylül’de yaşanan işkencelerden Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesine kadar, günümüzde de darbenin devam etiğini vurgulayan yazıların yanı sıra Mesele’de Aleviler, Kürtler ve Torso işçileri üzerine yazılar ve söyleşiler bulunuyor. Kapak gündeminin dışında Mesele’de Slavoj Zızek’in, Gayatri Chakravorty Spivak’ın ve Vijay Prashad’ın yazıları ve Andrey Platonov’un Anti-Sexus isimli öyküsü Türkçe’de ilk kez okuyucusuyla buluşuyor. Şöhret Baltaş, 12 Eylül’ün yıldönümünü yazdı: “Gerçekler inatçıdır: 12 Eylül işkencecisinin itirafları” Gün Zileli yazdı: “Kâbus” Gencer Çakır, cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Türkiye’yi yazdı: “12 Eylül’ün en yüksek aşaması: Erdoğanizm” Hülya Soyşekerci, Alime Mitap’ın Eylül Karanlığından başlıklı kitabını değerlendirdi: “Sanatın tanıklığı: 26. yılında ‘Eylül karanlığından” Can Semercioğlu, Ali Şimşek’le “Sinik Stratejiler” ctrl başlığıyla yeni baskı yapan Yeni Orta Sınıf Kitabını konuştu: “Arzu devrimcidir” Selim Ergunalp, orta sınıf tartışmasını yazdı: “Orta sınıf(lar)” Eren Barış, Osmanlı tarihçisi Ayfer Karakaya-Stump ile Alevileri ve günümüzde Aleviliği konuştu: “AKP devletin Alevi’sini istiyor” Gayatri Chakravorty Spivak, ölümünün ardından sosyal bilimci Stuart Hal’ü yazdı: “Pan-Afrikanizmden sonra” Slavoj Zızek, Gaze’ye yapılan İsrail saldırısını yazdı: “Tünelerde geçip giden zaman” Vijay Prashad, Filistinlilerin saldırılara karşı verdiği mücadeleyi yazdı: “Zaman Filistin’e ağır darbeler vurdu” Andrey Platonov’un Anti-Sexus isimli öyküsünü Damla Göl çevirisiyle Türkçe’de ilk kez okurlarımızla buluşturuyoruz. Murat Karagöz, Adnan Turgut’un Çaça – Bir Zamanlar Eşrefpaşa’da kitabını değerlendirdi: “Anıların izinde” Yunus Öztürk, İrfan Aktan’la Suriye’de yaşanan çatışma ekseninde Kürt halkının mücadelesini konuştu: “AKP’nin öngördüğü barış, Kürtlere yetmiyor” Yunus Öztürk, Başaran Aksu ile Torso’yı, sendikaları ve işçi haklarını konuştu: “Torso işçisi, sendikasını ve siyasi yönünü arıyor…” Zozan Özgökçe Ezidi kadınları yazdı. Cansu Karagül, Dubravka Ugresiç’in Okumadığınız İçin Teşekürler kitabını değerlendirdi: “Pazara Düşen Edebiyat” Can Semercioğlu, Faris Kuseyri ile ilk kitabı Orontes Mensurları’nı konuştu: “İsyan etmek öyle veya böyle Haziran’la ilişkili” Kutay Ucun, ölümünün ardından Robin Wiliams’ı yazdı: “God Prime Vietnam”.

:

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 e-Kitap PDF olarak ücretsiz

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 8,15 TL

Kitap eleştirileri

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93

jguimaraes

Bu, kadın beyninin işleyişini araştıran büyüleyici bir kitap. Tüm kadınlar ve onları anlamak isteyen erkekler için okumak gerekir.

2019-12-26 15:41

efrat11212a4

Bu son derece iç karartıcı bir kitap ama büyüleyici.

2019-12-19 14:29

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 okumak itibaren EasyFiles

3.3 mb. indir kitap

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 indir itibaren OpenShare

5.5 mb. indir ücretsiz

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 indir itibaren WeUpload

4.3 mb. okumak kitap

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 indir itibaren LiquidFile

5.6 mb. indir

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 e-Kitap PDF olarak ücretsiz

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 okumak içinde djvu

5.8 mb. indir DjVu

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 indir içinde pdf

5.3 mb. indir pdf

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 indir içinde odf

4.8 mb. indir ODF

Mesele Kitap Dergisi Sayı: 93 indir içinde epub

4.4 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

...

Mesele Kitap Dergisi 207 Sayıları Takım "Bu bir kitap dergisi. Adından beli, meselesi olan bir dergi. Meselesi, kitaplar ve yazarlar üzerinden, kitabı bahane ve vesile ederek sürdürmeye çalışacağımız, ‘akıl yoran zihin’in eze...

...