Sabahın Ucu e-kitap

Sabahın Ucu PDF ve diğer formatlarda e-Kitap

Sabahın Ucu Sibel Cemali, çevredemizde fark etmediğimiz, toplumsal ve siyasal süreçlerle aniden hayatları değişen, dağlanan insanların bu izlerle nasıl yaşadığını ustaca kurgulayarak anlatıyor. Beleksizliğe karşı, dağlanan mağdur insanların naif bir sesi olarak okuyucuyu farklı, sıradan görünen hayatların arkeolojisine ulaştırıyor. (Tanıtım Bülteninden).

:

Sabahın Ucu e-Kitap PDF olarak ücretsiz

 • Yazar:
 • Yayımcı: E YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 10,00 TL

Kitap eleştirileri

Sabahın Ucu

jackbaeten

As much as I have read, this is the only book I have ever read twice, and each time it meant something totally different. The first time was freshman year in college and it offered a world of freedom and carelessness. I saw in it a young man out on the road without a care, leaving everything behind. The second time I read it was after graduating from college and had been working for a year. I read it, and realized something totally different about the author. He was able to be wild only because he had the safety of his aunt's shelter to which he could return. His adventures were short-lived. It showed me this time that not everything is what it at first seems, and that you must live your life as you see fit, not according to someone else's (i.e., a drug addict's) summer plans. I also began to understand the two parts to your life: professional and adventurous. It does not have to be a one or the other, all or nothing game.

2022-10-29 03:09

chenzhongmin

Bu harika bir kitap. Wolfe konuya mizah, tonlarca araştırma ve hatta alay konusu ile yaklaşıyor. Komik bir kombinasyon, ama aynı zamanda büyüleyici. Boyunca, her zaman sinsice 'Kahraman yapan nedir' diye soruyor. Başından beri, Wolfe'nin pilotlarla astronotlardan daha büyülenmiş olduğu açıktır. İkisi de ülke için ölüm riski taşıyor, ancak astronotların gerçekten hiçbir şey yapmadığı çok açık. Pilotlar kontrollere sahiptir ve kendi kum ve metalleri ile hayatta kalırlar. Merkür astronotları aslında bir merminin içine oturur ve gezmeye gider. Merkür'ün sonuna gelindiğinde, becerinin aslında gelecekteki uzay uçuşları için gerekli olduğunu kanıtladılar, ancak Wolfe, test pilotlarını iten zarfın ihtişamlı günleri konusunda dalgın kalıyor. Kitabını Yeager'ın efsanevi omuzları üzerine başlayıp bitiriyor ve dünya ilerlemiş olsa da, hiçbir değişimin algılanmasının gerçek kahramanların varlığını değiştiremeyeceğini söylüyor. Ayrıca ilginç olan tekil savaş konusundaki noktasıdır. Ruskies ile savaşa girmek nükleer kışı kıvılcımlanabildiğinden, her iki ülke de buharı daha az patlayıcı bir şekilde bırakmanın yollarını bulmak zorundaydı. Uzay yarışı bir yarışma ve astronotlar Amerika'nın gladyatörleriydi. Bana hiç gelmemiş ilginç bir öncül. Eğer nükleer silah gönderemiyorsanız, o lanet kırmızıları yenmek için başka yollar bulmalısınız, değil mi? 80 Olimpiyat oyunundaki Buz Mucizesi gibi şeylerin neden bu kadar önemli olduğunu anlamamı sağlıyor. Ayrıca Merkür yedisinin neden halk gözünde bu kadar kanonize edildiğini açıklıyor. Ülke genelindeki çocuklara ebeveynleri tarafından astronot olarak büyüyebilecekleri söylendi ... ya da başkan. Bugünlerde başkan daha yaygın bir deyim. Otuz yıllık harap servisler sürmek neredeyse tüm astronotların parlaklığını ortadan kaldırdı, ancak Wolfe'nin zafer günlerini tasvir etmesi tarihte yerlerini güçlü bir şekilde hatırlatıyor.

2020-01-26 03:47

marivosloo

Bu yazı tarzının neden benim için çalıştığını bilmiyorum. Başlangıçta öyle değil. 20-30 sayfa için, basitlikten, tekrardan, anlatıcı depresif, sarhoş bir hipster olmasından rahatsız oldum. Ve sonra bir noktada dilin ritmi devreye giriyor. Bir sarkaçın öngörülebilirliği ile basit bir ritim, hipnotik. Dışında, arada bir tekrarlanır ve bu anlar ödüllendirici, bazen komik, bazen akıllıca olur. Bu Tao Lin hayranları için bir kitap. İnternet sohbeti ve yazılı mesajlaşma ile iletişim kuran bir nesilden yazılı olarak yapılan bir deneydir. Sessiz ve müstakil bir nesildir ve bu tarz, olabildiğince ağırlaştırıcı olarak, muhtemelen şimdiye kadar olabildiğince daha akıcı nesirlerden daha gerçek bir temsil eder.

2019-12-30 16:17

nichtkunst

Stephen King'i oldukça ilginç buluyorum. Daha değerli eserler (yani, dolores claborne) yazma yeteneğine sahiptir, ancak bunun yerine "korku" romanları çıkarır. Kitapları ile ilgili ilginç olan şey, hepsinin aynı evrende ikamet etmesidir ki öyle ki kitaplarından biri yeterince okursa, zaman, konum, karakterler, önemli olaylar sırasında birbirlerine göre yerleştirebilirler ... hiçbiri mevcut değildir birbirinden tamamen bağımsızdır ve hepsi başka bir kitaba işaret eder. Hepsi aynı hikayeyi oluşturuyorlar. Stephen King'i bir süre önce okumayı bıraktım çünkü okuryazarlığım, kelime bilgim, vb. İçin gerçekten yardımcı olmadığını fark ettim. Stand için karakterler romanın en ilginç yanı. Kendilerini kurtarmaya çalışan insanlar var, diğerleri yollarını hissediyor, hepsi daha yüksek güce çağırıyor. Kitabın çok ilginç olmadığı, bazılarında ise duygusal olarak etkili olduğu yönündedir. O en iyi yazar değil, iyi bir hikaye anlatıcısı. Gerçekten bir Stephen King romanı okumak istiyorsanız, bunu okuyun. Değilse, onsuz yapabilirsiniz.

2019-12-29 22:43

danikaashton

Ben gerçekten çok sevdim, ama bir sürü ile ilişkisiz çocuğun açlık korkunç açlık dışında tanımlamak değildi. Bazı bölümleri en iyi Tolkien gibiydi ve nedense perileri süper ürpertici buldum - onlar orklar ve elfler gibiler. (Tabii ki Tolkien orkları aslında elflerdi, ama aslında orkları korkutucu bulmuyorum. Sanırım Walton'un perilerinin ikisi de korkutucu yapıyor.) Tolkien gibi, cinsiyet ve ırk konusunda biraz komik Bana sorarsan açıklayamazsın. Diana Wynne Jones'un kitaplarında olduğu gibi yaşlı kadınların kötü olduğu konusunda komik bir şey gözlemledim, sanırım Teyze Teg ve Alison Carroll var. Ama ikisi de yaşlı değil. Oh, sanırım orta yaşlı Harriet Vane var; o kötü değil, aynı zamanda büyülü de değil. Muhtemelen bu kitaptan aldığım en önemli şey şudur: büyünün belirli bir yere kök salması gerekir. Sihir olabilmesi için gerçek toprak, gökyüzü ve ağaçların arkasında olması gerekir. Bu yüzden Amerikalılar tarafından yazılan birçok sahte Kelt fantezisi işe yaramıyor ve yanlış çalmıyor ve Tolkien ve Susanna Clarke gibi şeyler neden bu kadar iyi çalışıyor (Clarke daha komik olsa da sihir de Clarke'ı hatırlattı) - yapamazsın Farklı bir manzaraya ait, gerçekten bilmediğiniz bir sihir yazın ve onu yeterince büyülü yapmayı bekliyoruz. Çalışmıyor. Ve başka insanların sihrini de gerçekten alamazsınız. Sadece sevdiğiniz bir şey değil, birlikte büyüdüğünüz bir şey veya bir şekilde içinizde olan bir şey olmalı.

2019-12-24 09:08

ccen07

Bu eğlenceli ve ilginç bir öncül oldu. Herkes için tavsiye ederim emin değilim. Teknik olarak zaman zaman kafamın biraz üzerindeydi

2019-12-23 05:20

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Sabahın Ucu okumak itibaren EasyFiles

4.8 mb. indir kitap

Sabahın Ucu indir itibaren OpenShare

3.6 mb. indir ücretsiz

Sabahın Ucu indir itibaren WeUpload

5.5 mb. okumak kitap

Sabahın Ucu indir itibaren LiquidFile

3.8 mb. indir

Sabahın Ucu e-Kitap PDF olarak ücretsiz

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Sabahın Ucu okumak içinde djvu

5.2 mb. indir DjVu

Sabahın Ucu indir içinde pdf

3.2 mb. indir pdf

Sabahın Ucu indir içinde odf

5.2 mb. indir ODF

Sabahın Ucu indir içinde epub

3.7 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Cenet Nehirleri-Le Martin ". Öykümün kalan kısmını, henüz anlatmayı göze alamadığım kısmını bilmelisiniz. Uzun zamanlar önce tanıdığım bir çocuk ile sevdiğim ve kaybetiğim bir ağabeyin öyküsü. " Dewey Dorsal adlı bir çocuk 19...

...

Muhteşem Bir Başarısızlığın Hikayesi Muhteşem Bir Başarısızlığın Hikayesi - Mithat Atabay Çanakale Savaşları’nda Akdeniz Sefer Kuvetler Başkomutanı unvanı ile İngiliz ve Fransız birliklerinin başkomutanı olan Ian Hamılt...