Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal e-kitap

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal PDF ve diğer formatlarda e-Kitap

Müfetişler Müfetişi 1-Orhan Kemal Gerek büyük şehirlerde gerekse Anadolu'da yaşayan insanların zaflarını, açmazlarını, içlerinde kıstırıldıkları döngüleri büyük bir ustalıkla anlatan Orhan Kemal, Müfetişler Müfetişinde, küçük bir şehrin yaşamını ele alıyor. Kim olduğunu bilmedikleri ama halinden, tavrından bir "devlet büyüğü" olduğuna karar verdikleri yabancıyla kurdukları ilişki, devletin bu insanlarda uyandırdığı korkuyla karışık saygı ve ayakta kalma telaşlan ile bu küçük şehrin insanları Orhan Kemal'in usta kaleminden bir insanlık komedyasına dönüşüyor. Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayata rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir. Denilebilir ki her okurun hayatında, Orhan Kemal'in öncesi ve sonrası iki farklı zamandır. Onun kitapları aracılığıyla insan ve yaşam sevgisi, adalet ve vicdan duygusu, öğreticilik kaygısı güdülmeden, sadece bir insancıl bakışla girer hayatımıza. Bu nedenle öncesi ve sonrası kesin çizgilerle ayrılır ve her zaman sonrasında daha temiz oluruz, öfkelenmeyi değil sakinleşmeyi, yaralamayı değil anlamayı öğrenirdi de boyun eğmeyi değil, değiştirmeye çalışmayı. Umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize.

:

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal e-Kitap PDF olarak ücretsiz

 • Yazar:
 • Yayımcı: EVEREST YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 19,50 TL

Kitap eleştirileri

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal

wheelerjuell

" كل احداث هذه الرواية واقعية " تصنيف : ادب سجون من المحزن أن يعيش إنسان في سجن مظلم مدة 20 سنه من أصعب الروايات التي قرأتها فمع كل صفحه أفرغ منها أجد نفسي متوتر !! لا أنصح بقراءة هذه الرواية لأنه لا يوجد بها متعه بل هي قصه معاناة إنسان شاء القدر أن يكون هو بطل هذه العتمة .

2022-10-29 03:57

castellmickael

Read this when it was originally an on-line story. While this is close to what it was on-line, I think the changes that were made didn't help the story, and in fact hurt it some. It's good still, and I recommend it, but I know it could have been better.

2020-02-20 17:37

loverpharoh

Bu serinin filmlerinden keyif aldım, bu yüzden ikinci el kitapçıda bazılarını bulduğumda kitapları okumaya karar verdim. Bu, öncü zamanlarda bir ailenin sessiz ve tatlı bir öyküsü ve dul iki insanın birlikte sevgiyi nasıl bulduğuydu. Bir süre sonra lehçe yazı biraz yıpranmış olmasına rağmen, babanın basit inancı rahatlatıcı bir okuma için yaptı.

2020-01-12 14:50

liuqh1992df43

Gerçekten tüm profesörlerimin bu kitabı okumasını diliyorum.

2020-01-06 01:10

janusjornaa

Joyce söz konusu olduğunda daha fazlasını bekliyorum!

2019-12-28 10:10

samirhuseynov

Tish çok kaba bir hayat yaşıyor ama küçük kardeşi ile yaşamak için elinden geleni yapıyor. Babamın gitmesi onun suçu değil. Annem ikisini de yalnız bıraktı. Annem ikisi için fazla para bırakmadı. Tish saatlerce çalışmaz ve çok fazla ücret almaz. Her zaman annenin ödemesi gereken faturalar için endişeleniyor. Gücü kapanıyor. Her zaman fıstık ezmesi ve ekmek yiyor çünkü hiçbir şey alacak parası yok. Annesinden nefret ediyor. Annesi geri dönecek mi? Bu kitabı beğendim. Harika bir sonu vardı. Kendi başıma hayatta kalabileceğimi sanmıyorum. Bir işim bile yok. Annem benimle ilgileniyor. Annem beni kendi başıma bırakıp tüm faturaları ödememi bekleseydi, bunu yapmamın bir yolu yok. Bu kitap, hayatımda sahip olduğum şeyleri takdir etmeme yardımcı oluyor çünkü bazı insanların onları destekleyecek insanları yok. Bu kitabı herkese öneririm. Harika bir kitap.

2019-12-22 15:18

keaganharris

Plajda veya havuzda okumak için eğlenceli ve kolay bir kitap.

2019-12-22 06:50

atiboy

En sevdiğim kitaplardan biri. Jane Austen, İngiliz toplumunun yaşamını 18. yüzyılın sonları ve 19.

2019-12-17 14:25

sarahhshami

Bu kitabın içeriğinden zevk aldım. Ben sadece komplo daha büyük epik hikaye anlatımı için borç verdiğini hissettim. Belki de mesele bu değildi, ama sonunda kitabı kapattığımda daha fazla olmasını diledim. Neil Gaiman'ın daha fazla söyleyebileceğini hissettim ve olmasını diledim. Ama yine de güzel bir kitaptı.

2019-12-17 06:59

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal okumak itibaren EasyFiles

4.3 mb. indir kitap

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal indir itibaren OpenShare

4.7 mb. indir ücretsiz

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal indir itibaren WeUpload

3.3 mb. okumak kitap

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal indir itibaren LiquidFile

3.9 mb. indir

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal e-Kitap PDF olarak ücretsiz

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal okumak içinde djvu

3.3 mb. indir DjVu

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal indir içinde pdf

4.4 mb. indir pdf

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal indir içinde odf

4.5 mb. indir ODF

Müfettişler Müfettişi 1-Orhan Kemal indir içinde epub

5.6 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Seni Sevdiğimi Biliyorsun Metin Celal'in descendant romanı Seni Sevdiğimi Biliyorsun, adada yaşanmış bir yaz aşkının romanı. Orta sınıftan insanların yaz tatilini geçirdiği bir adada, pansiyonların bahçelerinde ve hep birbir...

Kavim (Cep Guy) - Ahmet Ümit Göğsünde haç saplı bıçakla öldürülmüş bir adam. Adamın kanıyla satırları çizilmiş bir İncil. İstanbul'dan Anadolu'nun derinliklerine, kadim dinlerin kadim kiliselerine bir yolculuk. Hıristiyanlığı...

Uykuların Doğusu - Hasan Ali Toptaş “Bir bakıma, insan gördüğü şeylerin toplamı kadar uyanık, görmediği şeylerin sonsuzluğu kadar uykuda oluyor, diyordum. ” İlk yayımlandığında Uykuların Doğusu, dairevî yapısıyla okurların ba...

Eşik - Irmak Zileli Eşik - Irmak Zileli“Öldü dirildi öldü dirildi öldü dirildi öldü öldü öldü öldü. Kaç kez bilmiyor. Bir gün, sonuncusunda, dirilmedi. İşte bunu umazdı. ” Gölgesinde ve Gözlerini Kaçırma romanlarıyla edebiyat...