Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın e-kitap

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın PDF ve diğer formatlarda e-Kitap

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın Urartu - Doğu’nun Güneşi - Ali Narçın Anadolu, çoğu uygarlıklara ev sahibi yapmakla kutsal sayfalar arasına girmeyi başarmış bir bölge olarak beleklere yerleşmiştir. Anadolu’nun coğrafik konumları dışında tarihi ile ilgili ifadelerin toplamı belki de binlerce ciltlik bir ansiklopediyi oluşturur. Nedeni de o kadar çok uygarlık tarafından kulanıldı ki arkeologlar tarafından bulunan belgelerde önemi anlaşılan bir bölge konumuna getirildi. Bölge bir yarımada şeklinde Asya kıtasının güneydoğu kısmında konumlandırılır. Anadolu’nun bütünü Türkiye topraklarında bulunur. Kuzeyde Karadeniz, batıda Marmara ve Ege denizleri, güneyinde ise Akdeniz yer almaktadır. Günümüzde bu adların yerine “Anadolu” adı kulanılmaktadır. Tarihsel yönden stratejik bir noktada bulunan Anadolu çoğu uygarlıkların kilit noktası olmuştur. Tarihsel özeliğiyle Cilalı Taş Devri önceleri Anadolu’da kurulmuştur. Çatalhöyük, Çayönü, Nevali, Çori, Hacılar, Göbekli Tepe ve Mersin yerleşim yerleri Cilalı Taş Devri’nden kalan yerleşim yerleridir. Truva yerleşimi de Cilalı Taş Devri döneminde kurulmuş ve Demir Çağı’na doğru ilerlemiştir. Anadolu çok ilginçtir ki Sümer, Asur, Urartu, Hitit, Lidya, Peres, Selçuklu, Osmanlı, Roma, Bizans, Yunan, Kelt gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Ali Narçın, Mezopotamya bölgesinden kopup Anadolu topraklarına göç yoluyla gelenlerin, Uruadri ve Nairi kent devletleriyle birleşerek bir kralık kuran Urartuların yaşam serüvenini bu kitapta okurlarına özet şeklinde sunmuştur.

:

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın e-Kitap PDF olarak ücretsiz

 • Yazar:
 • Yayımcı: SİYAH BEYAZ YAYINCILIK
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 11,50 TL

Kitap eleştirileri

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın

yuexiafeng2efd

Great incite into primary source material of Beethoven's life, character, behavior, historical context, etc. Basically a hodge-podge of pictures, letters, journal articles, etc. Many pictures and sculptures through his years of what he looked like. Fascinating if you are into primary sources and Beethoven. And it's not exhaustingly monolithic.

2022-12-19 03:31

khimia

Film, çoğunlukla oyundan yoksun olan Alec Baldwin'in konuşması nedeniyle de iyiydi ...

2019-12-25 11:18

3058967962a3a

Bu ürpertici, ama aynı zamanda çok okunabilir. Ben yolun sadece% 25'ine sahibim ama son zamanlarda aldığım en ilgi çekici kitaplardan biri.

2019-12-24 17:03

archiv3d

Kız kardeşi, keyifsiz bir mahallede bir gece geçirirken müzik çalmayı bırakmaya karar veren bir adamla güzel bir model yakın komada sıkışmış. Murakami'nin mistik stili bu konuda çok ileri gider. Çok ezoterik ve durgun. Karakterleri hızlı bir şekilde yaratmasına rağmen, gerçek bir komplo yoktur. Tüm kitaplarının en az favorim.

2019-12-23 14:14

shrutiisharani

3 bölümlük dizide ikincisi, bunun için kurulum ilk romandan daha fazla zaman aldı. Ama bu Salander hakkında çok şey anlatıyor. Üç kişinin öldürülmesindeki tek şüpheli o. Saklanıyor. Hem o hem de Blomkvist, özgür olması için kimin gerçekten yaptığını bulmalı. Birlikte çalışmıyorlar, ama ikisi de hepsini hallediyor. Sonu çok ani olsa da: Blomkvist, Salander'ı hayatta buluyor - becerisinde bir kurşun var ve kendini sığ bir mezardan çıkardı. Son. Kötü adamlar gerçekten öldü mü? Salander ikna edici çünkü küçük ama güçlü ve çok kötü adamlardan intikam alıyor.

2019-12-23 08:15

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın okumak itibaren EasyFiles

4.7 mb. indir kitap

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın indir itibaren OpenShare

3.3 mb. indir ücretsiz

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın indir itibaren WeUpload

3.4 mb. okumak kitap

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın indir itibaren LiquidFile

5.3 mb. indir

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın e-Kitap PDF olarak ücretsiz

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın okumak içinde djvu

5.1 mb. indir DjVu

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın indir içinde pdf

3.3 mb. indir pdf

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın indir içinde odf

4.9 mb. indir ODF

Urartu - Doğu’Nun Güneşi-Ali Narçın indir içinde epub

5.1 mb. indir ePub

İlgili kitaplar

Aşk Şirleri Aşk Şirleri, 80 kuşağının özgün ve yaygın okunan şairlerinden Yılmaz Odabaşı’nın, aşk temalı şirlerinden oluşan  bir seçki.  Şairin  beleklere kazınmış, kimileri şarkılaşmış ve milyonlara ulaşmış güçlü dizelerinde...

Kapitalizm Bizden Ne İstiyor? İnsanlar, gözlerinin algı sınırlarını aşan şeyleri görüp inceleme konusu yapabilmek için, mikroskop gibi aletler geliştirmişler ve ancak bu sayede, “virüs” denilen öldürücü yaratıklara ulaşabilmi...

Testers - Gizemli Lanet Huysuz, karizmatik, kendisi için mutlaka gerekli milyonlarca detayı hücrelerinde depolayan, yakın dövüş ustası, kimya ve simya üstadı, Testers, tüm zamanların en iyi görev yapan dedektifi olma ünvanını...

...